• تاریخ: 2021-04-18
  • شناسه خبر: 31133
  • 83 بازدید

سلام دوباره به زندگی جوان ۲۲ ساله داشلی برونی در چند قدمی قصاص

ارکین نیوز-رئیس کل دادگستری گلستان گفت: گذشت اولیای دم، نوید آزادی و زندگی دوباره را به جوان ۲۲ ساله داشلی برونی هدیه داد. به گزارش روابط عمومی دادگستری گلستان، هادی هاشمیان اظهار کرد: خانواده یک مقتول در یکی از روستاهای ...

ارکین نیوز-رئیس کل دادگستری گلستان گفت: گذشت اولیای دم، نوید آزادی و زندگی دوباره را به جوان ۲۲ ساله داشلی برونی هدیه داد.

به گزارش روابط عمومی دادگستری گلستان، هادی هاشمیان اظهار کرد: خانواده یک مقتول در یکی از روستاهای داشلی برون گنبد کاووس، صبح چهارشنبه با حضور در دفتر رئیس دادگاه بخش داشلی برون بزرگوارانه از حق شرعی و قانونی خود گذشتندو بدون هیچ چشمداشتی قاتل فرزندشان را بخشیدند.

وی افزود: حکم قصاص این جوان در مرحله اجرا بود و با وجود بارها حضور بزرگان و اعضای شورای حل اختلاف منطقه، خانواده داغدار حاضر به گذشت نبود اما بالاخره امروز پیگیری ها نتیجه داد و پدر و مادر مقتول به حرمت ماه مبارک رمضان و برای رضای خدا، از حقی که شرع و قانون به آنان داده بود، گذشتند و بخشش را به اجرای حکم ترجیح دادند.

هاشمیان گفت: محکوم به قصاص سال ۹۵ هنگام دعوا، مرگ دوستش را هنگام دعوا رقم زد و هم خودش را گرفتار و هم یک خانواده را داغدار کرد.

رئیس کل دادگستری گلستان با بیان اینکه این دومین بخشش در سال جدید است گفت: پارسال هم با گذشت اولیای دم و پادرمیانی اعضای شورای حل اختلاف و ریش سفیدان ۲۶ محکوم به قصاص در گلستان، فرصت جبران مافات و زندگی دوباره یافتند/مهر