• تاریخ: 2019-03-10
  • شناسه خبر: 28310
  • 350 بازدید

سریال مختوم‌قلی فراغی در ایران و ترکمنستان تولید می‌شود

ارکین نیوز-نماینده مردم مینودشت، گالیکش، کلاله و مراوه‌تپه در مجلس شورای اسلامی گفت: سریال مختوم‌قلی فراغی کار مشترک صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران و ترکمنستان ساخته می‌شود. شهرام کوسه‌غراوی ظهر امروز در جمع خبرنگاران ب ...

ارکین نیوز-نماینده مردم مینودشت، گالیکش، کلاله و مراوه‌تپه در مجلس شورای اسلامی گفت: سریال مختوم‌قلی فراغی کار مشترک صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران و ترکمنستان ساخته می‌شود.

شهرام کوسه‌غراوی ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به توافق صورت‌گرفته با رسانه ملی برای تولید سریال مختوم‌قلی فراغی اظهار داشت: با موافقت میرباقری معاون سیمای رسانه ملی کار ساخت سریال مختوم‌قلی فراغی به‌صورت مشترک با کشور ترکمنستان ساخته می‌شود.

وی با اشاره به شخصیت بزرگ مختوم‌قلی که در ادبیات شهری خود بیشتر دغدغه مسائل اجتماعی را داشته تصریح کرد: در سفر رئیس جمهور قبلی و کنونی جمهوری اسلامی ایران به ترکمنستان پیشنهاد ساخت این سریال مطرح و موافقت شده بود.

نماینده مردم مینودشت، گالیکش، کلاله و مراوه‌تپه در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: با پیگیری‌های انجام‌شده این توافق‌ها به مرحله نهایی رسیده و معاون سیما موافقت خود را با ساخت اسم سریال اعلام کرد.

کوسه‌غراوی با بیان اینکه فیلم‌نامه این سریال در ۲۶ قسمت طراحی شده است، افزود: برآورد اولیه هزینه ساخت این سریال ۲۵ میلیارد تومان است که در کار مشترک بین ۲ کشور ایران و ترکمنستان ساخته می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: کارگردانی این سریال باارزش را داود میرباقری به‌عهده خواهد داشت و بازیگران مطرحی از ۲ کشور در این سریال نقش‌آفرینی خواهند کرد.

نماینده مردم مینودشت، گالیکش، کلاله و مراوه‌تپه در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: قرار است پس از تأیید نهایی فیلم‌نامه کار ساخت آغاز شود که امیدواریم این مهم هرچه سریع‌تر اتفاق بیفتد.

مختوم‌قلی فراغی شاعر مسلمان ایرانی ترکمن از جمله شعرای بزرگی است که اشعارش آمیخته از دین و آمیزه‌های دینی و وحدت است/تسنیم

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست