• تاریخ: 2018-12-05
  • شناسه خبر: 27508
  • 123 بازدید

سریال «مختومقلی» با مشارکت ترکمنستان ساخته می شود

ارکین نیوز-سریالی ۱۳ قسمتی درباره زندگی مختومقلی فراغی یکی از بزرگترین شعرای ترکمن با مشارکت کشور ترکمنستان ساخته می شود. منوچهر آذر در این باره به بانی فیلم گفت: بخشی از فیلمنامه این سریال توسط دو نویسنده ایرانی و ترکمن ...

ارکین نیوز-سریالی ۱۳ قسمتی درباره زندگی مختومقلی فراغی یکی از بزرگترین شعرای ترکمن با مشارکت کشور ترکمنستان ساخته می شود.

منوچهر آذر در این باره به بانی فیلم گفت: بخشی از فیلمنامه این سریال توسط دو نویسنده ایرانی و ترکمنستانی به نگارش درآمده است و این سریال با مشارکت کشور ترکمنستان تولید خواهد شد که نیمی از سرمایه گذاری ساخت این سریال را این کشور برعهده گرفته ولی نیمی دیگر در انتظار سرمایه گذار است.
قلی رجب اف و حسین مختاری نویسندگان این سریال هستند و سید رحیم حسینی نیز کارگردانی آن را برعهده خواهد داشت. تاکنون حضور منوچهر آذر در این کار قطعی شده است.
این بازیگر در ادامه گفت: مختومقلی از شعرای بزرگ ترکمنی است که در اشعار خود مسائل اجتماعی و سیاسی را مورد توجه قرار داده و به اتحاد ترکمن‌ها و تقبیح جنگ‌های آن دوران بخصوص حمله نادرشاه افشار می‌پردازد. او یکی از مهم‌ترین شخصیت‌های مردم ترکمن به‌شمار می‌آید.
بنابر اظهار یکی از دست اندرکاران این پروژه همچنان منتظر سرمایه گذاری نیمی دیگر از سریال است تا تولید آن وارد فاز جدی تولید شود.
بنابر اعلام اولویت سازندگان این است که سریال برای تلویزیون ساخته شود و در غیر این صورت ممکن است در شبکه نمایش خانگی تولید شود. ضمن اینکه قرار است در کنار بازیگران ایرانی از بازیگران غیر ایرانی هم دعوت به همکاری شود و احتمالا تصویربرداری سریال به غیر از ایران در کشورهای قزاقستان و ترکمنستان نیز خواهد بود.
سریال «مختومقلی» قرار است در ۱۳ قسمت و به کارگردانی سید رحیم حسینی و با مشارکت نوژن فیلم و کشور ترکمنستان ساخته شود./ بانی فیلم

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست