• تاریخ: 2020-03-31
  • شناسه خبر: 29645
  • 167 بازدید

سخنی با مردم گلستان جهت ضرورت ماندن در خانه

ارکین نیوز-احسان مکتبی:در میان همه اصطلاحات و واژگان فلسفی شاید کمتر کلمه ای مانند مفهوم “اخلاق “باشد که همه ی ادیان و نحله ها در تعریف آن متفقند . حضرت مسیح (ع) در انجیل لوقا می فرماید:آنچه را برای خود می خو ...

ارکین نیوز-احسان مکتبی:در میان همه اصطلاحات و واژگان فلسفی شاید کمتر کلمه ای مانند مفهوم “اخلاق “باشد که همه ی ادیان و نحله ها در تعریف آن متفقند .

حضرت مسیح (ع) در انجیل لوقا می فرماید:آنچه را برای خود می خواهید برای دیگران نیز بخواهید، همین مضمون را امام علی (ع)در نهج البلاغه شریف می فرمایدکه :آنچه برای خود نمی پسندی برای دیگران نیز نخواه و آنچه برای خود می پسندی ،برای دیگران نیز طلب کن.
جالب آن است که امانوئل کانت متفکر بزرگ و صاحب کتاب نقد عقل محض نیز همین مفهوم را اصل طلایی اخلاق نام نهاده است .

بنابر این زندگی اخلاقی یک زندگانی منطقی و از سر انصاف است و انسانهای اخلاقی نیز انسانهایی هستند منصف و خردمند،به این خاطر غایت همه پیامبران و اخیار هدایت جامعه ی انسانی به سوی جامعه ی اخلاقی است و قطعا کلام مشهور پیامبر اکرم(ص) را نیز مخاطبان شنیده اند که همانا برای گسترش مکارم اخلاقی مبعوث شده ام.

در دو ماه گذشته تمام جهان و وطن عزیز ما ایران درگیر بحران کرونا شده است و در این مدت تمامی دست اندکاران کوشیده اند به هر شکل ممکن جامعه را به گونه ای مدیریت کنند تا این بلا با آسیب کمتری از سر شهروندان ما بگذرد .

اینک ود ر آستانه سیزده بدر هستیم،همه میخواهند که روزی را به طبیعت بروند و استراحت کنند و از سویی میدانیم اگر این اتفاق بیفتد تمام زحمات دو ماهه شهروندان و مدیران در مبارزه با کرونا از دست خواهد رفت .

کافی است به سیرت ایرانیان پاک اندیش بازگردیم و اندکی تامل کنیم و نگاهی اخلاقی به هموطنان خود بیندازیم ،

برادر و خواهرم

کافی است همانگونه که تا امروز در بزنگاهها اخلاقی عمل کرده ایم این بار نیز رفتاری اخلاقی داشته باشیم .

خود را جای کارگران روز مزد بگذاریم و تصمیم بگیریم

خود را جای مغازه دارانی بگذاریم که دو ماه است بی مشتری اند و تصمیم بگیریم

خود را جای پرستارانی بگذاریم که با حقوق اندک دو ماه است ایستاده اند و تصمیم بگیریم.

خود را جای رانندگانی بگذاریم که دو ماه است اجاره خانه اشان عقب افتاده است و تصمیم بگیریم.

و جای بسیاری از شهروندان عزیزی که زندگیشان بخاطر کرونا به خطر افتاده است ،پزشکان ،نیروهای انتظامی و…. و آنگاه تصمیم بگیریم .

آری برادر و خواهرم

ما اگر فارس
اگر ترکمن
اگر بلوچ
اگر سیستانی
اگر ترک
اگر….
یک بار دیگر باید به همگان ثابت کنیم ایرانی هستیم و اخلاقی رفتار می کنیم و بخاطر هموطنانمان ،سیزده بدر در خانه خواهیم ماند تا زندگی این ویروس مرگ آور زودتر به پایان رسد .
انشالله

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست