• تاریخ: 2019-03-07
  • شناسه خبر: 28283
  • 151 بازدید

شهروندان گلستانی هوای بارانی را تجربه می‌کنند/ بارش برف در ارتفاعات گلستان

ارکین نیوز-با توجه به نزدیک شدن ایام نوروز باستانی شاهد پایداری هوا در سطح استان گلستان هستیم و این در حالی است که هواشناسی گلستان برای جمعه آخر هفته جاری هوای بارانی را در استان پیش‌بینی کرده است. کم کم به روزهای پایان ...

ارکین نیوز-با توجه به نزدیک شدن ایام نوروز باستانی شاهد پایداری هوا در سطح استان گلستان هستیم و این در حالی است که هواشناسی گلستان برای جمعه آخر هفته جاری هوای بارانی را در استان پیش‌بینی کرده است.

کم کم به روزهای پایان سال ۱۳۹۷ نزدیک می‌شویم و صدای رفتن گام‌های ننه سرما به گوش می‌رسد و کم کم صدای پای عمو نوروز گوش ما را نوازش می‌دهد، بوی عید و عیدی گرفتن، بوی خوردن شیرینی و آجیل و پسته، هرچند این روزها شاهد افزایش قیمت‌ها و تورم و گرانی اقلام بودیم اما عید نوروز یک سنت دیرینه است و مردم هر ساله در این ایام گرد هم جمع می‌شوند و گل می‌گویند و گل می‌شنوند.

*پنج‌شنبه هفته جاری سامانه سرد و بارشی وارد گلستان می‌شود

در حال حاضر جو نسبتا آرامی در منطقه گلستان حکمفرماست و آسمان صاف تا قسمتی ابری است و براساس گفته‌های کارشناسان اداره‌کل هواشناسی استان گلستان اواخر وقت امروز شاهد افزایش نسبی دمای هوا در سطح استان گلستان خواهیم بود.

از نظر الگوهای جوی تا پایان وقت پنج‌شنبه هفته جاری پایداری هوا در سطح استان گلستان تداوم خواهد داشت و براساس الگوهای هواشناسی گلستان انتظار داریم از امروز پنج‌شنبه هفته جاری شاهد ورود سامانه ناپایدار به منطقه گلستان باشیم و شهروندان گلستانی افزایش ابر و وزش باد را تجربه خواهند کرد.

در نیمه شب پنج‌شنبه شاهد بارش‌های پراکنده باران در استان گلستان خواهیم بود و در روزهای جمعه و شنبه هفته آتی نیز انتظار داریم که بارش پراکنده باران در برخی از نقاط استان گلستان را داشته باشیم و با توجه به کاهش دمایی که این سامانه در پی دارد در ارتفاعات شاهد بارش برف باشیم.

*گرگان با دمای ۲ درجه سانتیگراد بالای صفر به عنوان خنک‌ترین شهر گلستان معرفی شد

براساس الگوهای پیش‌یابی اداره‌کل هواشناسی استان گلستان انتظار داریم که از اواخر وقت شنبه هفته آتی شاهد خارج شدن سامانه سرد و مرطوب از استان گلستان خواهیم بود و در روزهای یکشنبه و دوشنبه هفته آتی جو نسبتا آرامی را در سطح استان گلستان تجربه خواهیم کرد.

صبح امروز در سردترین ساعت، شهرستان گرگان با دمای دو درجه سانتیگراد بالای صفر به عنوان خنک‌ترین شهر استان گلستان معرفی شد و بیشینه دمای شهرستان گرگان به ۱۹ درجه رسید.

پیش‌بینی می‌شود شهر اینچه‌برون در گرم‌ترین ساعت با دمای ۲۱ درجه بالای صفر به عنوان گرم‌ترین نقطه استان گلستان ثبت شود.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست