• تاریخ: 2019-01-21
  • شناسه خبر: 27972
  • 187 بازدید

ساخت بزرگراه گنبد – اینچه برون شتاب می گیرد

ارکین نیوز- مدیرکل راه و شهرسازی گلستان گفت که عملیات ساخت بزرگراه گنبدکاووس به اینچه برون واقع در شمال استان با تزریق اعتبارات در ماه های باقیمانده تا پایان سال شتاب بیشتری می گیرد. حسین محبوبی اظهار داشت: ۲۰ کیلومتر از ...

ارکین نیوز- مدیرکل راه و شهرسازی گلستان گفت که عملیات ساخت بزرگراه گنبدکاووس به اینچه برون واقع در شمال استان با تزریق اعتبارات در ماه های باقیمانده تا پایان سال شتاب بیشتری می گیرد.

حسین محبوبی اظهار داشت: ۲۰ کیلومتر از طول این جاده با خرید از مالکین شخصی آزاد سازی شده و با ۹۸ میلیارد ریال اعتبار استانی ۶ کیلومتر آن آسفالت و زیر سازی می شود.

وی بیان کرد: وجود پایانه مرزی اینچه برون، راه آهن بین المللی ایران – ترکمنستان – قزاقستان و احتمال راه اندازی منطقه آزاد و بندر خشک اینچه برون اهمیت ساخت این جاده را در شمال استان دوچندان می کند.

محبوبی افزود: این جاده ۵۶ کیلومتر طول دارد که با بهره برداری از آن مسیر گنبد -اینچه برون ۲۶ کیلومتر کوتاه تر می شود.

بیشتر مدیرکل راه و شهرسازی گلستان اعتبار مورد نیاز برای اجرای این طرح را افزون بر ۶۰۰میلیارد ریال اعلام کرده بود.

این بزرگراه که از شهر گنبدکاووس آغاز و به پایانه مرزی اینچه برون متصل می‌شود در ادامه تا آق قلا نیز امتداد خواهد یافت و با توجه به اهمیت مبادلات تجاری پایانه مرزی اینچه برون در توسعه بازرگانی و اقتصادی گلستان، شتاب در تکمیل آن سهم بسزایی در رونق اقتصادی استان ایفا خواهد کرد.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست