• تاریخ: 2018-09-09
  • شناسه خبر: 26992
  • 96 بازدید

زیرساخت‌های منطقه آزاد اینچه‌برون تا ۲ سال آینده فراهم می‌‌شود

ارکین نیوز-معاون استاندار و فرماندار ویژه گنبدکاووس با اشاره به تصویب لایحه منطقه آزاد اینچه‌برون گفت:در هفته‌های گذشته کلیات و جزئیات منطقه آزاد تجاری اینچه‌برون در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید و امید داریم تا ۲ سال ...

ارکین نیوز-معاون استاندار و فرماندار ویژه گنبدکاووس با اشاره به تصویب لایحه منطقه آزاد اینچه‌برون گفت:در هفته‌های گذشته کلیات و جزئیات منطقه آزاد تجاری اینچه‌برون در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید و امید داریم تا ۲ سال آینده تمهیدات و زیرساخت‌های آن آماده شود.

عبدالقدیر کریمی ظهر امروز در جلسه شورای اداری در گنبدکاووس اظهار دا شت: بسته‌ای در قالب توان‌بخشی و امانات پزشکی توسط خیر کشوری آقای شهرکی در چند روز آینده رونمایی خواهد شد که در ۶ استان محروم کشور از جمله کرمانشاه, کاربرد خواهد داشت.

وی افزود: گنبدکاووس در حوزه خیرین, ظرفیت‌ها و قابلیت‌های خوبی دارد و آقای شهرکی فعالیت‌های خوبی در حوزه‌های مختلف برای شهرستان گنبدکاووس و دیگر شهرهای کشور انجام داده است.

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان گنبدکاووس با اشاره به توزیع اعتبارات تملک دارایی شهرستان تصریح کرد: اعتبارات شهرستان بیش از ۷۲ میلیارد تومان توزیع شد و اولویت ما در توزیع این اعتبارات دستگاه‌هایی مانند آب, برق و توجه به روستاهای محروم و زیر ساخت‌های آن و پروژه‌های نیمه‌تمام بود.

وی در حوزه فضای سیز شهرستان یادآور شد: فعالیت های خوبی در حوزه شهر و روستا در زمینه ایجاد فضای سبز انجام شده و نیاز است در این زمینه از ظرفیت آموزش و پرورش و سمن‌ها در توسعه فضای سبز در شهرستان به ویژه روستاهای مرزی استفاده شود.

کریمی با بیان کسب رتبه سوم کشوری انجمن حمایت از زندانیان گنبدکاووس تاکید کرد: در ارزیابی کشوری هفته گذشته انجمن‌های حمایت از زندانیان کشور, انجمن حمایت از زندانیان گنبدکاووس در بین ۲۴۹ انجمن کشوری پس از کرمان و زنجان مقام سوم را کسب کرد.

وی گفت: شرایط کشور, شرایط خاص و حساس است و تلاش دولت, نظام جمهوری اسلامی و تاکیدات مقام. معظم رهبری در مدیریت های اجتماعی, سیاسی, اقتصادی است و وظیفه ما مسئولان شهرستانی باید همراهی با این نگاه بوده و مطابق رویکردهای نظام جمهوری اسلامی پیش رویم و با هوشمندی و تدبیر از ظرفیت‌های موجود در این مسیر استفاده کنیم.

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان گنبدکاووس با اشاره به سفر اعضای کمیسیون آموزش تحقیقات مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: با سفر رئیس کمیسیون آموزش تحقیقات مجلس شورای اسلامی و هیئت همراه اتفاقات خوبی در حوزه آموزشی, فنی و حرفه‌ای و دانشگاهی خواهد افتاد و در این سفر قول‌های مساعدی برای ایجاد واحد بین‌الملل در دانشگاه پیام نور, نوسازی ساختمان دانشگاه فرهنگیان و ایجاد دانشگاه پزشکی در گنبدکاووس دادند.

وی درباره اردوهای جهادی بیان داشت: مجموعه ای از بهترین دانشجویان پزشکی تهران با حداقل امکانات در ۱۰ روز در مناطق محروم خدمات خوبی به مردم ارائه دادند و امید داریم این خدمات همچنان استمرار یابد.

کریمی ادامه داد: هفته دفاع مقدس را در پیش‌رو داریم و امسال این هفته باید با شکوه هرچه تمامتر برگزار شود و پیام همیشگی خود را به دشمنان مبنی بر پشتیبان ولایت فقیه و نظام جمهوری اسلامی با حضور خود اعلام کنیم.

امام جمعه گنبدکاووس: حج سبب استواری پایه‌های دین است

امام جمعه شهرستان گنبدکاووس هم در این جلسه گفت: جایگاه حج مجموعه بزرگی از مناسک به هم ترکیب شده که باعث استواری پایه های دین می شود.

حجت الاسلام محمود ترابی اظهار داشت: بیشترین مشکلی که دشمن در حال حاضر در کشور ایجاد کرده, مشکل روانی است و باید پیش‌قدم از هر چیزی با فعالیت‌های روانی, امنیت و آرامش خاطر را به مردم هدیه کنیم.

وی افزود: دشمن حساسیت‌های دفاع مقدس اقتصادی ایجاد کرده و باید کار اجرایی و اثر بخش برای اصلاح امور اقتصادی صورت گیرد و این در اولویت کارهای ما باشد.

امام جمعه شهرستان گنبدکاووس تصریح کرد: حح جهاد صغیر است و خداوند در مناسک حج به انسان یادآوری می‌کند که عبادت تنها نماز و دعا نیست و گاهی تحمل سختی‌ها نیز عبادت محسوب می‌شود.

وی با اشاره به رفتار عربستان سعودی در حج امسال تاکید کرد: با توجه به اولتیماتوم مقام معظم رهبری در مناسک حج چند سال گذشته, رفتار عربستان با حجاج ایرانی نسبت به سال‌های گذشته بسیار متفاوت و خوب بود و امسال با توجه به سخنان رهبر معظم انقلاب, مدیریتی خوبی در زمان حج در عربستان انجام شد.

حجت الاسلام ترابی گفت: باید مدیریت انقلابی بر حج حاکم باشد و از این فرصت ۲ ماه در زمان حج برای برگزاری کنگره‌ها و تصمیمات جهانی استفاده کنیم/تسنیم

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست