• تاریخ: 2018-03-11
  • شناسه خبر: 25621
  • 231 بازدید

روستای گلیداغ مراوه تپه به شهر ارتقا یافت

ارکین نیوز- آیین ارتقای روستای گلیداغ از توابع شهرستان مراوه تپه به شهر، در سفر روز شنبه استاندار گلستان، نماینده شهرستان های مینودشت، گالیکش، کلاله و مراوه تپه در مجلس شورای اسلامی، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار و ...

ارکین نیوز- آیین ارتقای روستای گلیداغ از توابع شهرستان مراوه تپه به شهر، در سفر روز شنبه استاندار گلستان، نماینده شهرستان های مینودشت، گالیکش، کلاله و مراوه تپه در مجلس شورای اسلامی، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار و تعدادی از مدیران کل به شهرستان مراوه تپه برگزار شد.

استاندار گلستان دراین آیین در سخنانی با اشاره به برنامه ها وخدمات دولت درمناطق کمتر توسعه یافته اظهار کرد: ارتقای گلیداغ به شهر بر اساس مطالعات صورت گرفته از سوی کارشناسان و با پیشنهاد استانداری به تصویب وزارت کشور رسید.

سیدمناف هاشمی افزود: بزودی تجهیزات مورد نیاز شهرداری گلیداغ به این شهر ارسال خواهد شد.

استاندار گلستان همچنین اعلام کرد: هم اکنون یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار در حساب شهرداری تازه تاسیس گلیداغ قرار دارد.

شهر گلیداغ با۵۵۰ خانوار و دو هزارنفر جمعیت، به عنوان مرکز بخش گلیداغ در ۸۵کیلومتری جنوب غربی شهر مراوه تپه قرار دارد.

به گزارش ایرنا، در سفر روز شنبه استاندار گلستان، نماینده منطقه در مجلس شورای اسلامی و هیئت همراه به شهرستان مرزی مراوه تپه، عملیات اجرایی بیمارستان ۶۴تختخوابی، نیروگاه، سد چایلی، محور ارتباطی قازانقایه به خراسان شمالی، محوطه سازی آرامگاه مختومقلی فراغی و پروژه انتقال آب و شبکه آبیاری اراضی کشاورزی روستای آق توقای مورد بازدید و ارزیابی قرار گرفت.

استاندار گلستان همچنین با جمعی از روستاییان و عشایر مراوه تپه دیدار و شرکت توزیع نیروی برق استان را مکلف کرد تا مشکل برق آنان را از طریق نصب پنل های خورشیدی مرتفع کند.

شهرستان مرزی مراوه تپه با افزون بر ۶۰ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه شرق استان گلستان قرار دارد/ایرنا

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست