• تاریخ: 2018-01-12
  • شناسه خبر: 25085
  • 197 بازدید

رقابت ۵۶ راس اسب در هفته هجدهم مسابقات اسبدوانی گنبدکاووس

ارکین نیوز- هفته هجدهم مسابقات اسبدانی کورس پاییزه گنبدکاووس عصر روز جمعه با رقابت ۵۶ راسب و با حضور انبوه مشتاقان این ورزش اصیل و سنتی منطقه در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد. این رقابت ها در شش دور مختلف و در مس ...

ارکین نیوز- هفته هجدهم مسابقات اسبدانی کورس پاییزه گنبدکاووس عصر روز جمعه با رقابت ۵۶ راسب و با حضور انبوه مشتاقان این ورزش اصیل و سنتی منطقه در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

این رقابت ها در شش دور مختلف و در مسافت ۱۲۰۰ متر برگزار شد و در کورس اول اسب های گلشادگز، آریاگز و شادکام به ترتیب عناوین اول تا سوم را در گروه اسب های ترکمن سه تا چهار ساله ۱۶ تا ۲۲ امتیاز کسب کردند.
کورس دوم مخصوص اسب های دوخون دوساله ۲ تا ۶ امتیاز بود که در آن اسب آی گل زودتر از سایرین از خط پایان گذشت و اسب های اسکای لاو و دازجاوید نیز مقام های دوم و سوم را از آن خود کردند.
اسب بابوی قهرمان کورس سوم این هفته از مسابقات در گروه اسب های دوخون سه تا چهار ساله ۱۶ تا ۲۲ امتیاز بود و در پی او اسب های سامرسا و وای وای با پیشی گرفتن از سایر رقیبان خود، دوم و سوم شدند.
مشتاقات ورزش اسبدوانی در کورس چهارم هفته هجدهم مسابقات اسبدوانی گنبدکاووس شاهد رقابت اسب های تروبرد سه تا شش ساله هندیکاپ بودند که در آن اسب فلاور هج به مقام قهرمانی رسید، اکشن هج دوم شد و اسب بالاهج نیز به عنوان سومی این دور بسنده کرد.
در کورس پنجم رقابت اسب های دوخون چهار تا پنج ساله ۳۶ تا ۴۶ امتیاز برگزار شد که در پایان اسب های رونین سروین ، شه راد و بازنوش قره بولاغ به ترتیب اول تا سوم شدند.
رقابت اسب های دوخون دوساله ۸ تا ۱۴ امتیاز در آخرین کورس این هفته برگزار شد که در آن اسب ایل طاها زودتر از سایرین از خط پایان گذشت و اسب های بای بای گلد و آیهان ۲ نیز به عناوین دوم و سوم این دور دست یافتند.
در پایان این مسابقات مبلغ ۸۰۵ میلیون ریال به عنوان جایزه به صاحبان اسب های برنده تعلق گرفت/ایرنا

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست