• تاریخ: ۱۳۹۸-۰۸-۲۳
  • شناسه خبر: 29250
  • 101 بازدید

رقابت‌های اسبدوانی کورس پاییزه گنبدکاووس آغاز شد

ارکین نیوز-رقابت‌های اسبدوانی کورس پاییزه گنبدکاووس عصر روز پنجشنبه با برگزاری روز اول از هفته نخست این مسابقات در مجموعه سوارکاری این شهرستان و با حضور جمع کثیری از مشتاقان این ورزش اصیل منطقه، آغاز شد. به گزارش خبرنگار ...

3270775

ارکین نیوز-رقابت‌های اسبدوانی کورس پاییزه گنبدکاووس عصر روز پنجشنبه با برگزاری روز اول از هفته نخست این مسابقات در مجموعه سوارکاری این شهرستان و با حضور جمع کثیری از مشتاقان این ورزش اصیل منطقه، آغاز شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، مسابقات امروز با شرکت ۵۴ اسب در ۶ دور به مسافت ۱۰۰۰ متر برگزار شدو در دور اول اسب‌های دو ساله نژاد ترکمن کلاس Maiden باهم رقابت کردند که در نهایت اسب یل تای سریعتر از دیگر رقبا به خط پایان رسید و اول شد و اسب های سلنا پهلوان و کایدو امینی هم به ترتیب دوم و سوم شدند.

در دور دوم اسب‌های ۳+ سال نژاد دوخون کلاس ۶ در میدان حاضر شدند و در انتها اسب پرشین مانان با پیشی گرفتن از دیگر اسبها قهرمان شد و اسب‌های لرد ناز و ال‌بانو در جایگاه های دوم و سوم قرار گرفتند.

اسب های ۳+ سال تروبرد کلاس ۶ که در دور سوم آغاز کننده مسابقه بودند در یک کورس دیدنی باهم رقابت کردند که اسب لیدی المیرا با فاصله ای زیاد از سایر رقبا و به راحتی مقام اولی را به دست آورد و اسب‌های سانچی و سردش هم عناوین دوم و سوم را کسب کردند.

اسب های ۳+ سال نژاد دوخون کلاس ۶ در دور چهارم با همدیگر رقابت کردند که نتیجه آن کسب مقام اولی توسط اسب آی‌قیز بود که با به نمایش در آوردن سرعت خود توانست در جایگاه قهرمانی قرار گیرد و اسب‌های پیشانی سفید و طهران نیز به مقام های دوم و سوم رسیدند.

اسب های دو ساله تروبرد کلاس maiden در دور پنجم رقابتی دیدنی را به نمایش گذاشتند که در نهایت اسب لاس وگاس سریعتر از رقبای خود از خط پایان گذشت و اول شد و اسب‌های ریوکازو و کالیفورنیاکروم در جایگاه های بعدی قرار گرفتند.

دور ششم رقابتهای اسبدوانی کورس پاییزه امروز مختص اسب‌های ۳+ سال نژاد دوخون کلاس ۵ بود که انتهای این دور اسب کادنزا در یک رقابت نزدیک به قهرمانی رسید و اسب های تانیلان و ملسه نیز به ترتیب در جایگاه های دوم و سوم قرار گرفتند.

در پایان رقابت های روز نخست از هفته اول کورس پاییزه مسابقات اسبدوانی گنبدکاووس مبلغ یک میلیارد و ۱۱ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال جایزه نقدی به مالکان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های ششگانه تعلق گرفت.

به گزارش ایرنا، طبق برنامه ریزی به عمل آمده مسابقات اسبدوانی کورس پاییزه گنبدکاووس قرار است به مدت ۲۲ هفته و در روزهای پنجشنبه و جمعه در محموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شود.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست

کد امنیتی *