• تاریخ: 2018-04-29
  • شناسه خبر: 25998
  • 213 بازدید

رسیدگی ویژه به پرونده قتل سلاله/ انتقام جویی انگیزه قاتل

ارکین نیوز-رئیس کل دادگستری گلستان، دادستان آق قلا را موظف کرد به صورت ویژه پرونده قتل دختربچه آق قلایی را رسیدگی و نتیجه آن را به اطلاع افکار عمومی برساند. به گزارش ایسنا-منطقه گلستان به نقل از دادگستری گلستان، هادی هاش ...

ارکین نیوز-رئیس کل دادگستری گلستان، دادستان آق قلا را موظف کرد به صورت ویژه پرونده قتل دختربچه آق قلایی را رسیدگی و نتیجه آن را به اطلاع افکار عمومی برساند.

به گزارش ایسنا-منطقه گلستان به نقل از دادگستری گلستان، هادی هاشمیان اظهار کرد: قاتل دستگیر شده و در بازجویی ها به قتل اعتراف کرده است .

رئیس کل دادگستری گلستان با بیان این که بررسی پزشکی قانونی نشان می دهد به این کودک تجاوز نشده است، افزود: همچنین در گزارش اولیه پزشکی قانونی علت مرگ این کودک، خفگی اعلام شده است.

وی با تاکید بر این که بلافاصله پس از اعلام مفقودی دختربچه آق قلایی، تلاش دستگاه قضایی و انتظامی برای یافتن این کودک آغاز و مظنون شناسایی شد، تصریح کرد: قاتل در بازجویی ها، انتقامجویی را انگیزه قتل این کودک بی گناه عنوان کرده است.

هاشمیان گفت: خانواده کودک ساعت ۱۱:۳۰ دقیقه دیروز ششم اردیبهشت متوجه گم شدن او شدند و پس از بی نتیجه ماندن جستجو ها، ۱۳:۴۰ دقیقه همان روز با مراجعه به کلانتری مفقودی کودک را گزارش دادند و اعلام کردند به یکی از اهالی روستا که فردی معتاد و سابقه دار است، مشکوک هستند.

رئیس کل دادگستری گلستان افزود: با اعلام مفقودی، پلیس با دستور بازپرس، فرد مظنون را بارداشت کرد و مظنون در بازجویی ها به قتل کودک اعتراف و محل جنازه او را به پلیس اعلام کرد.

وی ادامه داد: قاتل در بازجویی ها اعلام کرده، برای درخواستی به منزل یکی از اقوام کودک مراجعه کرده بود اما با پاسخ منفی آن خانواده روبرو شد. قاتل هنگام خروج از منزل این افراد، با هدف انتقام از اهالی خانه این دختربچه را که از بستگان این خانواده بود را ربود و پس از انتقال به انبار خانه یکی از روستاییان که در منزل نبودند، خفه کرد.

این مقام ارشد قضایی استان افزود: قاتل گفته قصد دفن کردن جنازه در زمین های اطراف روستا را داشته که با اعلام بلندگوی مسجد روستا مبنی بر مفقودی کودک، از این تصمیم منصرف و جنازه را در انبار همان خانه ای که کودک را کشته بود رها کرد و از روستا خارج شد.

هاشمیان افزود: قاتل هم اکنون در زندان است و رسیدگی به پرونده در دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان آق قلا آغاز شده است.

وی تاکید کرد: دستگاه قضایی پرونده های این چنینی را با حساسیت ویژه دنبال می کند و به زودی با تکیمل تحقیقات، کیفرخواست صادر و پرونده برای صدور رای به دادگاه ارسال خواهد شد.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست