• تاریخ: 2016-09-27
  • شناسه خبر: 20725
  • 921 بازدید

رامین نورقلی پور:برای آزادی زندانی ها به توافق رسیدیم

ارکین نیوز-نماینده حوزه غرب استان گلستان درمجلس شورای اسلامی طی گفتگوی زنده تلفنی با خبر بخش ترکمنی سیمای گلستان از روند آزادی حدود ۱۳۰ زندانی ایرانی محبوس در کشور ترکمنستان خبر داد. رامین نورقلی پور افزود : روز دوشنبه پ ...

ارکین نیوز-نماینده حوزه غرب استان گلستان درمجلس شورای اسلامی طی گفتگوی زنده تلفنی با خبر بخش ترکمنی سیمای گلستان از روند آزادی حدود ۱۳۰ زندانی ایرانی محبوس در کشور ترکمنستان خبر داد.

رامین نورقلی پور افزود : روز دوشنبه پنجم مهرماه به اتفاق اعضای مجمع نمایندگان استان گلستان نشستی را با معاون وزیر امور خارجه ترکمنستان برگزار کردیم و مقرر شد این تعداد زندانی ایرانی انشالله طی۲ ماه آینده آزاد شده و به کشور بازگردند.

رامین نورقلی پور تصریح کرد:این توافق با طرف ترکمنستانی نهایی شده و همه ی ما امیدواریم روند آزادی زندانی ها درطول مدت یاد شده عملی گردد.

نورقلی پور همچنین به نقل از معاون وزیر خارجه ترکمنستان گفت:وی در این دیدار بر یک نکته مهم تاکید داشت واز شهروندان ایرانی خواست از انتقال هرگونه مواد مخدر و دارویی که مشتقات مواد مخدر در آن باشد حتی به شکل نا چیز به درون کشور ترکمنستان پرهیزنمایند.

نماینده مجلس دهم تاکید کرد:در ترکمنستان با مسئله مواد مخدر بشدت برخورد می شود بنابراین برای کسی که با چنین جرایمی درکشور یاد شده بازداشت شود نمی توان کارخاصی کرد.

نورقلی پور ضمن امیدواری مجدد نسبت به آزادی زندانی ها گفت:قوانین کشور همسایه شمالی آنها را نسبت به آزادی زندانیان مواد مخدر معذور ساخته است لذا درخواست بنده هم اینست که شهروندان ایرانی رعایت قانون را در سفربه آن کشور بنمایند.

انتشار خبر آزادی قریب الوقوع زندانی ها با استقبال مردم حوزه غرب استان و همچنین آق قلا مواجه شده و موجبات خوشحالی خانواده های زندانیان ایرانی در ترکمنستان و سایر بستگان آنها را فراهم آورده است.
ساحل

  • یعقوب حسن قاسمی - 2016-09-29 در 11:12 ب.ظ

    باتشکر از آقای نورقلی پور. خواهشمندم است نسبت آزادی بقیه زندانیان نیز تلاش نمایند بخصوص آقای بای قلیچ چمانی که بیگناه به حبس محکوم شده اند. باز هم از مساعی شما کمال تشکر را دارم. از طرف خانواده چمانی.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست