• تاریخ: 2018-05-14
  • شناسه خبر: 26150
  • 174 بازدید

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گلستان: وجه جو و کلزا کشاورزان گلستانی ظرف یک هفته پرداخت می‌شود

ارکین نیوز-رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گلستان گفت: وجه جو و کلزا به کشاورزان ظرف یک هفته پس از تحویل پرداخت خواهد شد مختار مهاجر در دومین جلسه شورای اداری گمیشان اظهار کرد: قردادهای سال گذشته زهکشی اراضی در سطح شهرستا ...

ارکین نیوز-رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گلستان گفت: وجه جو و کلزا به کشاورزان ظرف یک هفته پس از تحویل پرداخت خواهد شد

مختار مهاجر در دومین جلسه شورای اداری گمیشان اظهار کرد: قردادهای سال گذشته زهکشی اراضی در سطح شهرستان گمیشان برای اجرا در سال جاری ۲۵ درصد افزایش یافته است.

وی با اشاره به اجرای زهکش اراضی در شهرستان تصریح کرد: زهکش اراضی شمال گمیشان در سطح ۱۲ هزار هکتار با ۲۱کیلومتر کانال اصلی، ۱۴۱ کیلومتر کانال فرعی و احداث ۱۲ کیلومتر جاده شنی انجام شده است.

* ۵ هزار هکتار زهکشی در جنوب گمیشان اجرایی شده است

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گلستان افزود: در حال حاضر نیز در جنوب گمیشان در سطح ۵ هزار هکتار و به طول ۱۲۵ کیلومتر عملیات زهکش اراضی اجرایی شده است.

مهاجر با بیان احداث آب‌بندان در هر ۱۰ هزار هکتار اراضی زهکشی شده است، خاطرنشان کرد: در سطح شهرستان گمیشان سه تا چهار آب‌بندان برای آبیاری زمین‌های کشاورزی و کشت دوم محصولات پس از کاهش شوری آب زهکش‌ها احداث خواهد شد.

وی یادآور شد: براساس پیش‌بینی‌ها با زهکشی‌های انجام شده حداقل ۳۰ درصد محصولات تولیدی کشاورزان شهرستان در سال جاری افزایش خواهد داشت.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گلستان با اشاره به آغاز فصل برداشت کلزا در استان گفت: ۳ هزار تن کلزا میزان پیش‌بینی از سطح زمین‌های شهرستان است که توسط سه مرکز در گمیشان این محصول خریداری خواهد شد.

وی با تاکید بر رعایت زمان برداشت محصولات بیان داشت: در سال جاری همچنین پیش‌بینی می‌شود ۱۰۰ هزار تن جو و ۴۲ هزار تن گندم از سطح زمین‌های زراعی شهرستان گمیشان برداشت شود.

*۵۰ درصد وجه گندمکاران گلستانی در کوتاه‌ترین زمان و مابقی طی ۲ ماه پرداخت می‌شود

مهاجر در خصوص پرداخت وجه محصولات تحویلی نیز یادآور شد: وجه جو و کلزا به کشاورزان ظرف یک هفته پس از تحویل پرداخت خواهد شد و در خصوص گندم نیز کشاورزان باید برای تحویل محصول و دریافت به موقع وجه خود، از مراکز جهاد کشاورزی حواله تحویل محصول را دریافت کنند.

وی اضافه کرد: در کوتاه‌ترین زمان ممکن ۵۰ درصد وجه محصول گندم کشاورزان پرداخت و مابقی وجه نیز طی مدت دو ماهه پرداخت خواهد شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی در پایان گفت: کشاورزی نقش ویژه‌ای در تامین مایحتاج غذایی مردم دارد و حمایت از بخش کشاورزی نمونه شاخصی از حمایت از کالای ایرانی است/روابط عمومی فرمانداری گمیشان

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست