• تاریخ: 2018-12-28
  • شناسه خبر: 27678
  • 164 بازدید

دولو: بیش از ۲۵ هزار واقعه ولادت در گلستان ثبت شده است

ارکین نیوز-مدیرکل ثبت احوال استان گلستان گفت: در هشت ماهه سال جاری ۲۵ هزار و ۵۵۰ رویداد ولادت در استان ثبت شد که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۸.۲ درصد کاهش یافته است. ابوبکر دولو به مناسبت روز ملی ثبت احوال در جمع خبرن ...

ارکین نیوز-مدیرکل ثبت احوال استان گلستان گفت: در هشت ماهه سال جاری ۲۵ هزار و ۵۵۰ رویداد ولادت در استان ثبت شد که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۸.۲ درصد کاهش یافته است.

ابوبکر دولو به مناسبت روز ملی ثبت احوال در جمع خبرنگاران اظهار داشت : در هشت ماهه سال جاری ۲۵ هزار و ۵۵۰ رویداد ولادت در استان ثبت شد که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که ۲۷ هزار و ۸۲۶ مورد بود، ۸٫۲ درصد کاهش یافته است.

مدیرکل ثبت احوال گلستان از ثبت ۵ هزار و ۹۲۷ مورد وفات در هشت ماهه سال جاری خبر داد و افزود:این تعداد در مقایسه با سال قبل که ۵ هزار و ۸۱۹ مورد بود، ۱٫۹ درصد رشد داشته است.

وی با اشاره به کاهش ۵٫۳ درصدی ازدواج در این مدت در استان، تصریح کرد: از ابتدای سال جاری تا کنون، ۱۰ هزار و ۳۸۷ مورد ازدواج در استان ثبت شد که در سال ۹۶، ۱۰ هزار و ۹۶۵ مورد بوده است.

دولو ادامه داد: در ثبت طلاق نیز در هشت ماهه سال جاری، دو هزار و ۳۰۶ مورد طلاق ثبت شد که در مقایسه با آمار دو هزار و ۲۶۲ مورد سال ۹۶، ۱٫۹ درصد رشد داشته است.

وی با اشاره به صدور کارت هوشمند ملی در استان، اظهارداشت: یک میلیون و ۳۹۷ هزار و ۲۱۷ نفر واجد شرایط دریافت کارت هوشمند ملی هستند که با آغاز صدور کارت هوشمند ملی در سال ۹۱ تا کنون یک میلیون و ۱۳۱ هزار و ۷۸۱ نفر درخواست خود را تکمیل کردند.

مدیرکل ثبت احوال گلستان خاطرنشان کرد: ۸۱ درصد کار برای صدور کارت هوشمند ملی انجام شده و ۱۹ درصد جمعیت باقی مانده اند که شامل ۲۶۵ هزار و ۴۳۶ نفر می شوند.

وی افزود: ۹۰ درصد درخواست های کارت هوشمند ملی در روستاها اخذ شده و افرادی که نسبت به اخذ و درخواست کارت هوشمند اقدام نکرده اند مربوط به شهرها هستند.

وی یادآور شد: در استان گلستان، ۴۵۴ ایستگاه فعال، ۲۷ دفتر پیشخوان شهری و روستایی، ۱۳ دفتر پست و ۶ ایستگاه سیار برای صدور کارت هوشمند ملی فعالیت می کنند.

مدیرکل ثبت احوال گلستان با اشاره به اجرای طرح حذف کپی اسناد هویتی، گفت: این طرح در استان های سمنان، قم و خوزستان اجرا شد و استان گلستان نیز آمادگی اجرای آن را دارد.

وی در خصوص نام های برتر ثبت شده در استان، افزود: در بخش پسران، نام های محمد، امیرعلی، امیرحسین، محمدطاها و ابوالفضل و در بخش دختران نام های فاطمه، حلما، زهرا، یسنا و فاطمه زهرا بیشترین نام های ثبت شده در هشت ماهه نخست سال جاری است.

“سایت ثبت احوال گلستان”

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست