• تاریخ: 2019-01-08
  • شناسه خبر: 27800
  • 114 بازدید

دمای هوا در گلستان ۱۰ درجه کاهش می‌یابد؛بارش برف در ارتفاعات استان

ارکین نیوز-معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی استان گلستان با اشاره به نفوذ سامانه سرد و بارشی به استان گفت: دمای هوای استان گلستان از فردا بین ۸ تا ۱۰ درجه کاهش یافته و سبب بارش برف در مناطق کوهستانی استان می‌شود. محمدرضا ...

ارکین نیوز-معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی استان گلستان با اشاره به نفوذ سامانه سرد و بارشی به استان گفت: دمای هوای استان گلستان از فردا بین ۸ تا ۱۰ درجه کاهش یافته و سبب بارش برف در مناطق کوهستانی استان می‌شود.

محمدرضا رحمان‌نیا در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در گرگان با اشاره به نفوذ سامانه سرد و بارشی به استان اظهارداشت: از امروز سه شنبه تا فردا هوای استان پایدار است اما براساس نقشه‌های پیش یابی از اواخر وقت فردا چهارشنبه، سامانه سرد و بارشی به استان نفوذ می‌کند.

وی افزود: نفوذ این سامانه به تدریج سبب ابرناکی، بارندگی متناوب، رعد و برق در ارتفاعات ریزش برف، وزش باد شدید ۵۰ تا ۷۰ کیلومتر برساعت، مواج شدن دریا، مه آلودگی و کاهش قابل ملاحظه دما بین ۸ تا ۱۰ درجه سلسیوس می‌شود.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی استان گلستان اظهار کرد: این سامانه تا اواخر روز جمعه در استان به فعالیت خود ادامه خواهد داد.

رحمان‌نیا گفت: در این مدت به علت تداوم بارش‌ها، آبگرفتگی برخی معابر عمومی و همچنین ریزش برف در نواحی کوهستانی، پدیده مه غلیظ و کاهش قابل ملاحظه دید، اختلال در تردد جاده ای مناطق مذکور دور از انتظار نیست.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی استان گلستان با اشاره به آمادگی مدیریت بحران ستاد و شهرستانها برای اطلاع رسانی لازم اظهار کرد: دستگاه‌های خدمت‌رسان مانند مدیریت بحران استان، هلال احمر و غیره باید آمادگی لازم برای این شرایط را داشته باشند.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست