• تاریخ: ۱۳۹۸-۰۵-۱۸
  • شناسه خبر: 28888
  • 43 بازدید

استاندار گلستان:دریچه های خروجی اصلی سد وشمگیر شهرستان آق قلا تا سه ماه آینده تعمیر می شود

ارکین نیوز-استاندار گلستان از تعمیر دریچه های خروجی اصلی سد وشمگیر تا سه ماه آینده خبر داد و گفت: دو دریچه اضطراری سد وشمگیر برای تعمیر نیاز به مبلغ حداقلی دارد که در هفته آینده این مبلغ تامین خواهد شد و مدیران مربوطه تع ...

1565344636_img-20190809-wa0034

ارکین نیوز-استاندار گلستان از تعمیر دریچه های خروجی اصلی سد وشمگیر تا سه ماه آینده خبر داد و گفت: دو دریچه اضطراری سد وشمگیر برای تعمیر نیاز به مبلغ حداقلی دارد که در هفته آینده این مبلغ تامین خواهد شد و مدیران مربوطه تعهد کردند در صورت تامین این مبلغ تا سه ماه آینده به صورت کامل این دریچه ها تعمیر و به بهره برداری برسد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان، دکتر هادی حق شناس صبح امروز جمعه ۱۸ مرداد در بازدید از سد وشمگیر در شهرستان آق قلا، افزود: سد وشمگیر دارای چهار دریچه در خروجی اصلی است که دو دریچه اصلی از سال های قبل در حال تعمیر هستند که به نظر می رسد آخرین روزهای تعمیر آن است.

وی خاطرنشان کرد: یکی از مشکلاتی که در سیل اخیر وجود داشت ان بود که بخشی از مخزن سدها پرشده بود و دریچه ها هم باز نمی شد، البته اگر دریچه ها هم باز می شد حجم آب زیاد بود و این تخریب ها وجود داشت.

دکتر حق شناس اظهار کرد: پس از تعمیر دریچه های سد، زمین های کشاورزی پایین دست نیز به راحتی به آب دسترسی پیدا می کنند.

گفتنی است، استاندار گلستان طی این بازدید R1, R2, R3 , R4 و کاسه اصلی و دریچه های سد وشمگیر در شهرستان آق قلا را از نزدیک مشاهده کرد.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست

کد امنیتی *