• تاریخ: 2018-03-23
  • شناسه خبر: 25697
  • 208 بازدید

دریای خزر تا دوشنبه طوفانی است

ارکین نیوز-معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی استان گلستان گفت: با نفوذ سامانه کم فشار، وزش باد شدید گرم در استان از فردا آغاز و سبب مواج شدن دریای خزر تا روز دوشنبه می‌شود. محمدرضا رحمان‌نیابا اشاره به مواج شدن دریای خزر ا ...

ارکین نیوز-معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی استان گلستان گفت: با نفوذ سامانه کم فشار، وزش باد شدید گرم در استان از فردا آغاز و سبب مواج شدن دریای خزر تا روز دوشنبه می‌شود.

محمدرضا رحمان‌نیابا اشاره به مواج شدن دریای خزر اظهار داشت: خروجی مدل‌های عددی جوی و دریایی نفوذ سامانه کم فشار را از روز شنبه چهارم فروردین به سواحل استان گلستان نشان می‌دهد که پیامد آن وزش باد شدید گرم است.

وی افزود: از روز یکشنبه با شمالی شدن جریانات شاهد وزش شدید باد، افزایش ابر، بارش پراکنده، مه آلودگی و کاهش دید و مواج و طوفانی شدن دریا خواهیم بود.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی استان گلستان تصریح کرد: بیشینه سرعت باد نزدیک ساحل ۷۰ و دور از ساحل نیز گاهی بیش از ۸۵ کیلومتر بر ساعت پیش‌‎بینی می‌شود که جهت باد غالب نیز جنوبی تا جنوب شرقی است.

رحمان‌نیا گفت: بیشینهارتفاع موج در نزدیک به سواحل بین یک تا ۲ متر و در فراساحل بین یک تا ۳ متر خواهد رسید و فعالیت این سامانه ناپایدار به تناوب تا روز دوشنبه تداوم خواهد داشت.

وی اظهار کرد: با توجه به این شرایط همه فعالان دریایی، صیادان به ویژه صیادان پره و دریابانان نسبت به فعالیت در دریا تمهیدات لازم را به عمل آورند.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی استان گلستان افزود: با نفوذ این سامانه دمای هوا در استان هم بین ۱۰ تا ۱۲ درجه سلسیوس کاهش می یابد و بیشینه سرعت باد در استان به بیش از ۸۵ کیلومتر بر ساعت می‌رسد/تسنیم

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست