• تاریخ: 2021-01-26
  • شناسه خبر: 30704
  • 102 بازدید

درخشش والیبالیست نوجوان گلستانی در لیگ برتر/ بهترین پاسور لیگ از کلاله آمد

ارکین نیوز-«ایل‌شن داوودی‌پور» جوان خوش‌آتیه شهرستان کلاله استان گلستان از سوی فدراسیون والیبال به عنوان به بهترین پاسور لیگ برتر نوجوانان کشور انتخاب شد.   والیبال یکی از مهیج‌ترین رشته‌های ورزشی گروهی است که به وی ...

ارکین نیوز-«ایل‌شن داوودی‌پور» جوان خوش‌آتیه شهرستان کلاله استان گلستان از سوی فدراسیون والیبال به عنوان به بهترین پاسور لیگ برتر نوجوانان کشور انتخاب شد.

 

والیبال یکی از مهیج‌ترین رشته‌های ورزشی گروهی است که به ویژه در سال‌های اخیر توانسته توجه علاقه‌مندان بسیاری را به خود جلب کرده و رفته رفته بر تعداد ورزشکاران این رشته به ویژه در سنین پایین‌تر افزایش یابد.

در ایران اسلامی بدون تردید استان گلستان و به ویژه شرق آن به مهد والیبال ایران شهرت یافته‌اند و عمده افراد از همان زمان کودکی با این بازی آشنایی پیدا کرده و در هر مکانی که فرصتی برای بازی و شادمانی باشد از مدرسه و دانشگاه گرفته تا مراسمات عروسی و … در این مناطق به بستری برای بازی والیبال تبدیل شده است.

شهرستان کلاله یکی از همین شهرستان‌هاست که پرورش والیبالیست‌های بسیاری را در طی سال‌های گذشته در پرونده ورزشی خود دارد که از جمله والیبالیست‌های کلاله‌ای که در سطح ملی و بین‌المللی درخشیده‌اند می‌توان به «مراد شیخی» در دهه ۶۰ و نیز «تقی دولتی»، «حکیم حسن‌زاده»، «ناصر آلش‌زاده»، «امین حسن‌زاده»، «سخی عیدی»، «بهنام قره‌وی» و…. اشاره کرد.

اما در روزهای اخیر افتخارآفرینی یکی دیگر از نوجوانان کلاله‌ای در رشته والیبال یک بار دیگر نام این شهرستان را در عرصه ورزش بر سر زبان‌ها انداخته است، «ایل‌شن داوودی‌پور» بازیکن تیم والیبال کاله آمل توانست با بازی‌های بسیار زیبا و فنی در این تیم در قالب لیگ برتر نوجوانان به عنوان بهترین پاسور لیگ دست پیدا کند.

اوکه از تربیت یافتگان کانون والیبال یکی از پیشکسوتان والیبال کشور در شهرستان کلاله است با درخشش خود بار دیگر بر توانمندی‌ها و نیز وجود استعدادهای ناب در والیبال کلاله مهر تائید زد.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان کلاله در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری فارس در گنبدکاووس با اشاره به اینکه شهرستان کلاله در ورزش والیبال سابقه‌ای بسیار طولانی و کهن دارد، ادامه داد: این رشته همچون خون در رگ‌های جوانان این شهرستان جاری است.

نازمحمد واحدی با اشاره به حضور تعداد زیادی از والیبالیست‌های شهرستان کلاله در تیم‌های ملی در سال‌های متمادی، اظهار کرد: امسال نیز علاوه بر «ایل‌شن داوودی‌پور» دو بازیکن دیگر ما یعنی «یاسین اراززاده» و «ماهان امانی» در تیم شهرداری گنبدکاووس در لیگ برتر مشغول به بازی بودند.

وی با تاکید بر اینکه در حال برنامه‌ریزی اصولی و چندساله برای ورزش والیبال در شهرستان کلاله هستیم، خاطرنشان کرد: امیدواریم با همکاری پیشکسوتان و همه علاقه‌مندان به ورزش والیبال در شهرستان کلاله اقدامات شاخص و خوبی را رقم بزنیم.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان کلاله با بیان اینکه انتخاب «ایل‌شن داوودی‌پور» به عنوان بهترین پاسور لیگ برتر نوجوانان مایه افتخار جامعه ورزش شهرستان و استان است، تصریح کرد: تردیدی نداشته باشید که در سال‌های آینده تعداد بسیار زیادی از این نوجوانان و جوانان افتخارآفرین را در شهرستان کلاله مشاهده خواهد دید/فارس