• تاریخ: 2015-07-22
  • شناسه خبر: 6465
  • 587 بازدید

خطر خشک شدن تالاب‎های بین‎المللی آلاگل و و آلماگل

ارکین نیوز – معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان گنبدکاووس با بیان اینکه کم آبی در این شهرستان به تنش آبی رسیده است، گفت: در صورت ادامه این روند تالاب‎های بین‎المللی «آلاگل» و «آلماگل» به زودی خشک می‎شوند. محمد ...

ارکین نیوز – معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان گنبدکاووس با بیان اینکه کم آبی در این شهرستان به تنش آبی رسیده است، گفت: در صورت ادامه این روند تالاب‎های بین‎المللی «آلاگل» و «آلماگل» به زودی خشک می‎شوند.
محمد حمیدی در جمع مدیران دستگاه‎های اجرایی شهرستان گنبدکاووس با بیان اینکه که خطر در این حوزه روز به روز بیشتر احساس می‎شود، افزود: مجموعه مدیران و مسئولان این حوزه پس از نشست‎های مشترک با کارشناسان و مدیران فرمانداری در شهرستان گنبدکاووس برنامه‎های مناسبی را در فازهای کوتاه‎مدت، میان‎مدت و بلندمدت برای پیشگیری از تداوم، مقابله و بهبود وضعیت کنونی طراحی کرده‎اند که امیدواریم با دقت و ظرافت و با کمک همه مردم به انجام برسد.
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان گنبدکاووس از کاهش ۲۰ درصدی سطح پشت سدها و آب بندها خبر داد و اظهار کرد: امیدواریم با بارش‎های چند روز اخیر و آنچه سابقه نشان داده در مردادماه باران‎های بیشتری خواهد بارید بتواند بخشی از این کاهش را جبران کند.

حمیدی با اشاره به خشک شدن کامل سد «دانشمند» افزود: متاسفانه تالاب‎های بین‎المللی «آلاگل» و «آلماگل» نیز که علاوه بر اهمیت منابع آبی دارای جاذبه توریستی و گردشگری است با کاهش ۹۰ درصدی ظرفیت روبرو شده است در صورت ادامه روند موجود به زودی خشک خواهد شد و آسیب جدی به فضای روانی منطقه نیز خواهد زد.
منبع :فارس با اندکی ویرایش

  • لینچ - 2015-07-23 در 2:16 ب.ظ

    تالابهای(( آلما گل وآجی گل وآلاگل))از تالابهای بین المللی هستنند که سالانه شاهد حضور پرندگان مهجر در این تالابها هستیم که بخاطر این موضوع وجه بین المللی دارند //امیدواریم با نزول برکات آسمانی شاهد هرچه بهتر شدن این تالابها باشیم//از مسئولین ذیربط هم خواهشمندیم تا تاملی درباره این مشکل داشته باشند تا این تالابها در طول سال گردشگرهای زیادی از جاهای مختلفی به آن سر میزنند به صورت خوب وباکمترین مشکل به روند ابگیری ادامه دهند//

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست