• تاریخ: ۱۳۹۸-۰۲-۰۴
  • شناسه خبر: 28491
  • 123 بازدید

خسارت ۱۹ هزار و ۲۰۰ میلیارد ریالی کشاورزی گلستان در سیلاب

ارکین نیوز-سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گلستان گفت: کشاورزی گلستان در این سیلاب ۱۹ هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال خسارت دیده که ۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال آن مربوط به زیرساخت ها و مابقی مربوط به محص ...

1556044627_photo_-_-

ارکین نیوز-سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گلستان گفت: کشاورزی گلستان در این سیلاب ۱۹ هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال خسارت دیده که ۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال آن مربوط به زیرساخت ها و مابقی مربوط به محصولات است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان، محمد حمیدی روز سه شنبه در جلسه پرداخت خسارت های سیل گلستان در بخش کشاورزی اظهار کرد: دولت برای جبران این خسارت ها سه هزار و ۴۱۰ میلیارد ریال کمک بلاعوض در نظر گرفته که از این مقدار تاکنون یک هزار و ۴۴۰ میلیارد ریال از طرف دولت اختصاص یافت.

وی افزود: پرداخت خسارت سیل به کسانی که محصولات آن ها به طور کامل و صد در صدی از بین رفته در اولویت قرار خواهند داشت.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گلستان بر لزوم نظارت دقیق در زمان ارزیابی اعلام خسارت های ناشی از سیل تاکید کرد و ادامه داد: بی دقتی در این بخش می تواند زمینه ساز بروز تنش های اجتماعی باشد.

حمیدی گفت: بر اساس برآوردهای انجام شده یکصد هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان در سیل اخیر صد در صد تخریب شد.

وی گفت: گلستان در سیل اخیر متحمل ۴۸ هزار میلیارد ریال خسارت در بخش های گوناگون شد که در کنار پرداخت کمک های بلاعوض، به ازای هر هکتار زمین ۵۰ میلیون ریال، برای هر راس دام سبک و دام سنگین به ترتیب پنج میلیون ریال و ۳۰ میلیون ریال تسهیلات کم بهره پرداخت خواهد شد.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست

کد امنیتی *