• تاریخ: 2020-03-13
  • شناسه خبر: 29592
  • 156 بازدید

حق شناس: ۵۵ دستگاه ونتیلاتور برای بیمارستان های گلستان خریداری شده است

ارکین نیوز نیوز: استاندارگلستان در گفتگو با بخش خبری ساعت ۲۰ سیمای مرکز استان گفت:۵۵دستگاه ونتیلاتور برای بیمارستانهای استان خریداری شده است. دکتر حق شناس افزود: با تعطیلی دانشگاه ها, مدارس, اعطای مرخصی به بانوان شاغل در ...

ارکین نیوز نیوز: استاندارگلستان در گفتگو با بخش خبری ساعت ۲۰ سیمای مرکز استان گفت:۵۵دستگاه ونتیلاتور برای بیمارستانهای استان خریداری شده است.

دکتر حق شناس افزود: با تعطیلی دانشگاه ها, مدارس, اعطای مرخصی به بانوان شاغل در ادارات, لغو رزرو هتل ها در ایام نوروز, محدودیت فعالیت صنوف, عدم پذیرش مسافر در مهمانسرای ادرات و مدارس در ایام نوروز تلاش کردیم زمینه پیشگیری را فراهم آوریم.

وی گفت:: مهمترین عامل انقطاع در خانه ماندن مردم حداقل به مدت ۳ تا ۴ روز است که اگر چنین اتفاقی بیفتد با رعایت مسایل بهداشتی حتما از پیک اصلی بیماری کرونا عبور می کنیم.

استاندلر گلستان با بیان ااینکه میزان شیوع در گلستان در مقایسه با دو استان همجوار مازندران و سمنان کمتر بوده ،تصریح کرد:اما باز هم نیاز است مردم با رعایت مسایل بهداشتی و ممانعت از ترددهای_غیر_ضرور به کنترل این بیماری کمک کنند.

دکتر حق شناس با اشاره به ایجاد محدودیت یک هفته ای برای اصناف که در کنترل کرونا نیز بسیار موثر بود, خاطر نشان کرد: هفته آینده و ادامه این محدودیت کاری را بر عهده خود اصناف قرار داده ایم و امیدواریم آنها نیز رعایت کنند.

وی خاطر نشان کرد: برای برخی فعالیت های حداقلی نیاز است ادارات و بانکها باز باشند اما از تمام ادارات و بانک ها خواسته شده در راستای اعطای مرخصی به بانوان و حضور حداقلی نیروها همکاری لازم را داشته باشند.

استاندار گلستان با اشاره به همکاریخیرین در راستای مقابله با کرونا افزود: با همکاری خیرین ۳۰ تخت ICU در بیمارستان گنبد کاووس تهیه شد و همچنین ۵۵ دستگاه ونتیلاتور برای کل بیمارستان های استان خریداری و نصب گردید .

دکتر حق شناس افزود: بطور میانگین در ۱۱ ماه نخست امسال روزانه ۲۶ نفر در استان به دلایل مختلف فوت شده اند و این رقم در اسفند ماه به ۳۳ نفر رسیده پس نشان می دهد که آمار و ارقامی که از فوتی های بیماری کرونا منتشر می شود به هیچ عنوان صحت ندارد.
https://t.me/gollestanonline

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست