• تاریخ: 2020-10-30
  • شناسه خبر: 30281
  • 115 بازدید

استاندار:وحدت واقعی بین اقوام و مذاهب در استان گلستان تحقق یافته است

ارکین نیوز-استاندار گلستان با اشاره به اهمیت اتحاد و همبستگی اظهار کرد: گلستان رنگین کمان اقوام ایران زمین است و وحدت به معنای واقعی کلمه بین اقوام و مذاهب در این استان محقق شده است. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری ...

ارکین نیوز-استاندار گلستان با اشاره به اهمیت اتحاد و همبستگی اظهار کرد: گلستان رنگین کمان اقوام ایران زمین است و وحدت به معنای واقعی کلمه بین اقوام و مذاهب در این استان محقق شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان دکتر هادی حق شناس امروز پنج شنبه ۸ آبان در نشست نخبگانی علمای شیعه و سنی با حضور حجت‌الاسلام ابوترابی امام جمعه موقت تهران و دبیر هیات حل اختلاف قوای سه‌گانه و با موضوع نقش محور مقاومت در ایجاد وحدت مسلمین و خیزش تمدن نوین اسلامی, تصریح کرد: گلستان به دلیل وحدت موجود بین اهل تشییع و تسنن زبانزد خاص و عام است و کوچک ترین اختلافی در ریشه های مذهبی وجود ندارد.

وی افزود: خوشبختانه تفاوت های های قومی و مذهبی در گلستان زمینه ساز رشد و پیشرفت این استان شده و هرگز عامل تفرقه نبوده و البته علما نقش تاثیرگذاری در ارتقا وحدت موجود داشته اند.

استاندار گلستان یادآور شد: خداوند برکات فراوانی را به استان گلستان هدیه کرده است که یقیناً با توجه به تفاوت های قومیتی و مذهبی می تواند عامل توسعه این استان شود.
1603984761_img_20201029_183524_583 (1)
دکتر حق شناس ادامه داد: برنامه های هفته وحدت در سال جاری تحت تاثیر شیوع ویروس کرونا قرار گرفته که امیدواریم هرچه زودتر شاهد رفع این بیماری و برگزاری مراسمات باشکوه ایام میلاد پیامبر اعظم (ص) در سراسر استان و کشور باشیم.