• تاریخ: 2018-09-05
  • شناسه خبر: 26987
  • 153 بازدید

حق‌التدریسی‌ها به‌زودی تعیین تکلیف می‌شوند

ارکین نیوز-عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: حق‌التدریسی‌های جامانده از استخدام به‌زودی تعیین تکلیف می‌شوند. سیدحمایت میرزاده ظهر امروز در نشست با مدیران حوزه آموزش عالی و آموزش و پرورش شهرستان بندرگز اظ ...

ارکین نیوز-عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: حق‌التدریسی‌های جامانده از استخدام به‌زودی تعیین تکلیف می‌شوند.

سیدحمایت میرزاده ظهر امروز در نشست با مدیران حوزه آموزش عالی و آموزش و پرورش شهرستان بندرگز اظهار داشت: بازدیدهای اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در راستای رصد میدانی مشکلات حوزه آموزش و پیگیری طرح‌هایی که خلاقیت و نوآوری در آن وجود دارد، انجام می‌شود.

وی افزود: افزایش رشته‌های تحصیلی در واحدهای دانشگاهی باید براساس سیاست‌های ایجاد اشتغال و آمایش سرزمینی باشد و موازی‌کاری در دانشگاه‌ها انجام نشود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی درباره مربیان حق التدریسی که سابقه اشتغال آنها به قبل از سال ۹۱ بازمی‌گردد و از استخدام در طرح جدید بازمانده‌اند، گفت: عنوان این طرح، تعیین تکلیف نیروهای حق‌التدریس و نهضت سوادآموزی است و از نظر مجلس کار انجام شده و اشکال‌های شورای نگهبان هم دیروز برطرف شد.

میرزاده تصریح کرد: شورای نگهبان باید اعلام نظر کند و پس از تأیید شورای نگهبان، دولت به‌مدت ۳ ماه فرصت دارد تا در این خصوص دستورالعمل اجرایی بنویسد.

وی ابراز کرد: از ابتدا هم مشخص بود که این طرح به مهرماه نمی‌رسد و از ابتدا هم براساس قانون، تا پایان برنامه ششم توسعه به دولت فرصت داده شده تا در این زمینه اقدام کند.

در این نشست موضوعاتی مانند افزایش رشته‌های تحصیلی مانند دکترای روانشناسی، مدیریت و کارشناسی حقوق در دانشگاه آزاد اسلامی بندرگز، اِعمال حق مرزی برای کارکنان، اعطای تسهیلات برای تأسیس مدارس غیردولتی، تکمیل کانون فرهنگی آموزش و پرورش با ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی و تعیین تکلیف حق‌التدریسی‌های جامانده از استخدام مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در پایان این نشست از امکانات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری دانشگاه آزاد اسلامی شهرستان بندرگز، مدرسه شهید نظری نوکنده و مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای شهرستان بندرگز بازدید شد/تسنیم

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست