• تاریخ: 2018-04-09
  • شناسه خبر: 25839
  • 158 بازدید

حضور گردشگران در گلستان نسبت به سال گذشته ۸۴ درصد رشد داشته است.

ارکین نیوز-استاندارگلستان در برنامه زنده صبح بخیر ایران شبکه یک سیما با اشاره به شعار” گلستان مقصد گردشگران”، اظهار کرد: ۱۱میلیون نفر گردشگر در ایام نوروز از جاذبه های استان دیدن کردند که این آمار در مقایسه ب ...

ارکین نیوز-استاندارگلستان در برنامه زنده صبح بخیر ایران شبکه یک سیما با اشاره به شعار” گلستان مقصد گردشگران”، اظهار کرد: ۱۱میلیون نفر گردشگر در ایام نوروز از جاذبه های استان دیدن کردند که این آمار در مقایسه با سال گذشته ۸۴درصد رشد داشته است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان ، دکتر سید مناف هاشمی صبح امروز در این گفتگو افزود: جشن های ملی نوروزگاه و دهکده های روستایی در سراسر استان توانسته گلستان را به نحو مطلوبی به گردشگران معرفی کند و موجبات شادی را برای این عزیزان فراهم آورد.
وی تصریح کرد: تمام تلاش ما این است که گلستان را به خوبی معرفی نماییم و به یقین کمتر استانی است که همه زیبایی های طبیعی و تاریخی را همانند گلستان با هم داشته باشد.
استاندار گلستان خاطرنشان کرد: برنامه های بسیار خوبی در حوزه گردشگری طراحی شده است که این استان را از امکانات گردشگری مناسب غنی می کند و این موضوع در معرفی استان به گردشگران کمک شایانی خواهد کرد.
وی ایجاد اشتغال در حوزه اقامتگاههای بوم گردی در روستاها را یکی از برنامه های جدی در سال ۹۷ دانست و یادآور شد:اجرای طرح گردشگری جزیره آشوراده ، طرح دیوار دفاعی گرگان به عنوان سومین دیوار بزرگ دفاعی جهان و اسب ترکمن در سال ۱۳۹۷ به عنوان مکمل همدیگر از نقطه قوت های گلستان برای جذب گردشگران می باشند.
وی با اشاره سفر دکتر حسن روحانی رییس جمهوری و هیات همراه در اوایل سال به ترکمنستان ،گفت:در این سفر ۱۳ سند همکاری بین دو کشور به امضا رسید و ۲۸۳ نفر از ایرانیان زندانی در ترکمنستان به کشور بازگشتند که عیدانه خوبی برای مردم بود.
دکتر هاشمی ؛ گلستان را باتوجه به وجود اقوام مختلف نماد وحدت و همدلی در کشور دانست و افزود: وجود آیت ا..نورمفیدی بعنوان نماینده مقام معظم رهبری بعنوان پدر معنوی در استان ،وحدت بین اقوام مختلف را در کشور پررنگتر کرده است.
استاندار گلستان افزود:اهل سنت در گلستان نماد برادری در ایران هستند که یک سرمایه بزرگ برای این استان محسوب می شوند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود ایران را جزو هفت کشور صادر کننده ید در کشور دانست و افزود:گلستان دارای میدان مشترک با ترکمنستان است و ظرفیت و امکان توسعه برداشت بین ۹۰۰ تا یک هزار و ۱۰۰ تن دیگر برای گلستان وجود دارد و هرچه بیشتر ید استحصال کنیم به نفع کشور و گلستان می باشد.
دکتر سیدمناف هاشمی در ادامه به مراسم بزرگداشت شاعر ایرانی ترکمن، مختومقلی فراغی اشاره ای داشت و گفت:این مراسم در روز ۲۰ اردیبهشت ماه با حضور مردم و مسئولین استان و شهرستان، مقامات کشوری ، مهمانانی از کشور ترکمنستان در جوار ارامگاه این شاعر نامی ترکمن در مراوه تپه گلستان برگزار خواهد شد.
استاندارگلستان با اشاره به برخی طرح های اساسی در استان گفت: تسریع در اجرای پروژه های سدنرماب مینودشت ، برقی کردن راه آهن اینچه برون – گرگان – گرمسار ، احداث بندر خشک اینچه برون ،گردشگری آشوراده و دیگر پروژه های عمرانی استان را بطور جدی پیگیر هستیم.
وی با بیان مطالعات مناسبی که در زمینه ذخیره‌سازی، استخراج و پالایش نفت و گاز شده، خاطر نشان کرد: بر اساس داده‌های لرزه‌نگاری و محاسبات علمی ،گلستان دارای ذخایر نفت و گاز است و امیدواریم نتایج اکتشافات به سمت‌وسوی بهره‌برداری و استقرار صنایع تبدیلی برود.
استاندار گلستان با اشاره به طرح مجتمع پتروشیمی گلستان گفت:مردم از۱۳ سال پیش برای این پروژه سرمایه گذاری کردند که جهت راه اندازی آن گام های موثری برداشته شده است.
لازم به ذکر است گفتگوی دکتر هاشمی صبح امروز ۲۰ فروردین بصورت زنده و از طریق برنامه صبح بخیر ایران روی آنتن شبکه یک سیما پخش شد.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست