• تاریخ: 2018-02-07
  • شناسه خبر: 25355
  • 234 بازدید

حذف آزمون های ورودی مدارس نمونه دولتی و تیزهوشان پایه

ارکین نیوز-معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش گلستان : از حذف آزمون های ورودی مدارس نمونه دولتی و تیزهوشان پایه هفتم خبر داد. سیده هما عقیلی معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش گلستان گفت: بر اساس تصمیم شورای عالی آموزش وپر ...

ارکین نیوز-معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش گلستان : از حذف آزمون های ورودی مدارس نمونه دولتی و تیزهوشان پایه هفتم خبر داد.

سیده هما عقیلی معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش گلستان گفت: بر اساس تصمیم شورای عالی آموزش وپرورش، برگزاری آزمون‌های چهار گزینه‌ای در دوره ابتدایی و استفاده از کتب کمک آموزشی ممنوع شد و آزمون‌های ورودی مدارس نمونه دولتی و تیزهوشان برای پایه هفتم برگزار نمی‌شود.

وی ادامه داد: حذف آزمون‌های ورودی مدارس نمونه دولتی و تیزهوشان در پایه هفتم گامی بلند برای اجرایی شدن سند تحول بنیادین در دوره ابتدایی است.

عقیلی گفت: با توجه به مفاد سند تحول بنیادین و محوری بودن جریان تربیت در دوره ابتدایی، این تصمیم موجب می‌شود که امر تربیت و آموختن مهارت‌های زندگی بر اساس آموزه‌های دینی تحت الشعاع عوامل دیگر قرار نگیرد.

وی افزود: فشار آزمون‌های مداوم و استرس و نگرانی ناشی از این آزمون‌ها فرصت کودکی و تمرین مهارت‌های لذت بخش زندگی را از کودکان سلب خواهد کرد به این علت که در این دوران دانش آموزان باید فضای با نشاط و سرشار از لطافت‌های دوران کودکی را تجربه کنند.
باشگاه خبرنگاران جوان

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست