• تاریخ: 2022-05-09
  • شناسه خبر: 31563
  • 121 بازدید

جشنواره ملی اسب اصیل ترکمن در کلاله استان گلستان برگزار می‌شود

ارکین نیوز- دبیر هیئت سوارکاری استان گلستان گفت: جشنواره ملی اسب اصیل ترکمن امسال با یک هفته تاخیر در مراتع شهرستان کلاله استان گلستان برگزار می‌شود. حکیم ایگدری با اشاره به برگزاری جشنواره ملی اسب زیبایی اصیل ترکمن اظها ...

ارکین نیوز- دبیر هیئت سوارکاری استان گلستان گفت: جشنواره ملی اسب اصیل ترکمن امسال با یک هفته تاخیر در مراتع شهرستان کلاله استان گلستان برگزار می‌شود.

حکیم ایگدری با اشاره به برگزاری جشنواره ملی اسب زیبایی اصیل ترکمن اظهار داشت: جشنواره ملی اسب اصیل ترکمن  امسال با یک هفته تاخیر در استان گلستان برگزار می‌شود.

دبیر هیئت سوارکاری استان گلستان افزود: این جشنواره که قرار بود فردا و پس‌فردا در مراتع صوفیان کلاله برگزار شود به روز یکشنبه ۲۵ اردیبهشت موکول شد.

وی علت تاخیر در برگزاری این جشنواره را تغییر داور بین‌المللی جشنواره اعلام و تصریح کرد: مشکلات خانوادگی داور روس این جشنواره و جایگزینی داور اسپانیایی علت تاخیر این جشنواره است.

دبیر هیئت سوارکاری استان گلستان با اشاره به اینکه بیش از ۱۵ جشنواره اسب  ملی زیبای ترکمن در این منطقه برگزار شده است افزود: در شانزدهمین جشنواره زیبایی اسب اصیل ترکمن بیش از ۲۰۰ سر اسب از سراسر کشور حضور دارند و داوران نریان و مادیان‌های شرکت کننده از کره پای مادر تا سیلمی‌ها را قضاوت و زیباترین اسب ترکمن را انتخاب می‌کنند.

ایگدری  تصریح کرد: این جشنواره با هدف احیا و حفظ نژاد اسب اصیل ترکمن و تقویت و توسعه صنعت گردشگری برگزار می‌شود/تسنیم