• تاریخ: 2017-12-28
  • شناسه خبر: 24909
  • 367 بازدید

جزئیات علت مرگ ماهیان سد وشمگیر آق قلا

ارکین نیوز-مدیرکل محیط زیست ‌گلستان گفت: تا ۵ روز آینده علت مرگ ماهیان سد وشمگیر استان‌ مشخص می‌شود. امیر عبدوس درباره علت مرگ ماهیان در سد وشمگیر اظهار داشت: با مرگ ماهیان در سدهای پرورش وشمگیر تیمی برای ارزیابی علت این ...

ارکین نیوز-مدیرکل محیط زیست ‌گلستان گفت: تا ۵ روز آینده علت مرگ ماهیان سد وشمگیر استان‌ مشخص می‌شود.

امیر عبدوس درباره علت مرگ ماهیان در سد وشمگیر اظهار داشت: با مرگ ماهیان در سدهای پرورش وشمگیر تیمی برای ارزیابی علت این حادثه تشکیل و به منطقه اعزام شدند.

وی تاکید کرد: با توجه به گزارش‌های رسیده مبنی بر تلف شدن ماهیان پرورشی در حاشیه سد وشمگیر برای علت‌یابی تیمی تشکیل شد، تا با گرفتن نمونه از آب رودخانه و سد، علت را بررسی کنند.

عبدوس افزود :این تیم نمونه‌های گرفته شده از رودخانه و سد را آزمایش می‌کنند تا اختلاف آن را بدست آورند و این کار حدود ۵ روز طول خواهید کشید تا نمونه‌ها آماده شود و با مشخص شدن علت، اطلاع‌رسانی خواهد شد.

مدیرکل محیط،زیست استان گلستان درباره ورود آب فاضلاب به رودخانه‌ها وسدها هم گفت: با توجه به آلودگی‌های زیست محیطی، در حال جمع‌آوری مستندات هستیم که باتوجه به مستندات از دستگاه متولی جمع‌آوری فاضلاب‌ها به مراجعه قانونی شکایت شود.

عبدوس خاطرنشان کرد: محیط،زیست و حفظ آن برای ما از اهمیت زیادی برخوردار است و از هر تلاشی برای حفظ آن استفاده خواهیم کرد.

بیش از ۷۰ تن انواع ماهیان پرورشی در استخرهای پرورش سد وشمگیر دچار تلفات شده‌اند و در زمان صید به جای برداشت پرورش‌دهندگان در حال جمع آوری و دفن این ماهی‌ها هستند.

کارشناسان دامپزشکی هم اعتقاد دارد، پساب فاضلاب‌های شهری وصنعتی و کیفیت آب سبب ایجاد مشکل و مرگ و میر ماهیان شده‌اند.

سید محسن حسینی معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای گلستان هم می‌گوید: براساس نظر کارگروه سیل استان قرار بود تصفیه خانه ایجاد شود که هنوز این مورد انجام نشده و این یکی ازمشکلات ورود پساب‌ها به طبیعت است/تسنیم

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست