• تاریخ: 2020-05-27
  • شناسه خبر: 29764
  • 187 بازدید

توماج:پرداخت۲۱۰میلیارد تومان برای بازسازی و نوسازی واحدهای مسکونی سیلزدگان آق قلا

ارکین نیوز-۲۱۰میلیاردتومان برای نوسازی و بازسازی واحدهای مسکونی سیل‌زدگان آق‌قلا پرداخت شد. فرماندار شهرستان آق‌قلا گفت: تاکنون ۲۱۰ میلیارد تومان در قالب تسهیلات و کمک بلاعوض برای جبران خسارت‌های سیل در بخش مسکونی هزینه ...

ارکین نیوز-۲۱۰میلیاردتومان برای نوسازی و بازسازی واحدهای مسکونی سیل‌زدگان آق‌قلا پرداخت شد.

فرماندار شهرستان آق‌قلا گفت: تاکنون ۲۱۰ میلیارد تومان در قالب تسهیلات و کمک بلاعوض برای جبران خسارت‌های سیل در بخش مسکونی هزینه شده است.

امیرشیر توماج درباره آخرین وضعیت بازسازی خسارت‌های سیل فروردین سال گذشته اظهار داشت: سیل به شهرها و تعداد زیادی از روستاهای شهرستان آق‌قلا خسارت وارد کرد که بیشترین خسارت مربوط به واحدهای مسکونی شهری و روستایی بود.

وی با اشاره به جبران خسارت سیل در بخش کشاورزی گفت: برای ۱۹ هزار و ۲۴۲ هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان که در سیل سال قبل خسارت دیده بود، پرونده تشکیل شد.

به گفته توماج مرحله نخست کمک‌های بلاعوض به مبلغ حدود ۲۳ میلیارد تومان به کشاورزان آق‌قلایی پرداخت شده است.

فرماندار آق‌قلا درباره بازسازی واحدهای مسکونی خسارت دیده نیز بیان داشت: پس از سیل ۷ هزار و ۳۰۰ پرونده در این بخش تشکیل شد که شامل حدود ۲ هزار واحدمسکونی احداثی با ۸۵ میلیاردتومان، سه هزار و ۱۱۹ واحد تعمیری و ۲ هزار ۱۳۳ پرونده معیشتی بود.

وی ادامه داد: واحدهای مسکونی تعمیری در این شهرستان با ۳۳ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان نوسازی شد و ۳۱ میلیارد تومان نیز در قالب کمک بلاعوض معیشتی به خسارت دیدگان پرداخت شده است.

توماج خاطرنشان کرد: با احتساب سیمان، هزینه صدور پروانه و نقشه و نظارت که به صورت رایگان بوده تا کنون در بخش مسکن ۲۱۰ میلیارد تومان به این شهرستان اختصاص پیدا کرد.

وی گفت: تاکنون بیش از یک‌هزار و ۳۰۰ واحدمسکونی در مناطق سیل‌زده این شهرستان بازسازی شد و بقیه واحدها نیز تا پایان خرداد تحویل داده می‌شود.

فرماندار آق‌قلا با اشاره به پرداخت اعتبار به شهرداری‌های آق‌قلا و انبارالوم بیان داشت: تا کنون ۱۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان به شهرداری آق‌قلا و ۲ میلیارد و ۱۰۰ میلیاردتومان نیز به شهرداری انبارالوم پرداخت شده است.

به گفته وی بازسازی راه‌ها و ابنیه‌های فنی و غیره و همچنین لایروبی رودخانه‌ها برای جلوگیری از سیلاب‌های احتمالی در حال انجام است/تسنیم