• تاریخ: ۱۳۹۸-۰۹-۰۳
  • شناسه خبر: 29257
  • 116 بازدید

توماج:واکاری درختان مسیر قربان آباد به آق قلا و احیای بوستان چهار هزار شهید استان

ارکین نیوز-“امیر شیر توماج”از واکاری درختان مسیر قربان آباد به آق قلا و احیای بوستان چهار هزار شهید استان خبر داد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان آق قلا،”امیر شیر توماج”در نشست مشتر ...

1574515140_img_9983

ارکین نیوز-“امیر شیر توماج”از واکاری درختان مسیر قربان آباد به آق قلا و احیای بوستان چهار هزار شهید استان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان آق قلا،”امیر شیر توماج”در نشست مشترک عصر امروز شنبه دوم آذر ماه با “ابوطالب قزلسفلو”مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان که در محل دفتر فرماندار برگزار شد،حفاظت و صیانت از اراضی ملی را نیازمند جلب مشارکت مردمی و عزم همگانی دانست و افزود:منابع طبیعی نعمتی ارزشمند و باارزش است که زندگی بدون آن ممکن نیست و در آموزه‌های دین مبین اسلام،تأکید فراوانی بر حفاظت و حراست از منابع طبیعی،درختان، آب‌ و هوای پاک‌شده است.

این مقام مسئول،بهره مندی شهرستان آق قلا از ۹۰ هزار هکتار اراضی ملی و مراتع را مورد اشاره قرار داد و گفت:با توجه به گستردگی وسعت اراضی ملی،این نیاز را می طلبد که در بحث بیابان زدائی،کار و توسعه بیشتری انجام شود و در حال حاضر با استفاده از ظرفیت دامداران و تعاونی های مرتع کاری،طرح هایی همچون هلال های آبگیر،ایجاد فارو و کاشت بوته در مراتع در سطح شهرستان آق قلا اجرایی شده است.هدف ثانویه این طرح ها واگذاری کارها به خود مردم است که هم حفاظت از اراضی ملی به خوبی انجام می شود و هم مردم بومی منطقه بهره بردار واقعی این مراتع هستند.

فرماندار شهرستان آق قلا،اقدامات ارزنده دولت دوازدهم در جهت توسعه فضای سبز و در اختیار قرار دادان اراضی ملی و احداث بوستان روستائی را مورد تقدیر دانست و بر توسعه نهال کاری و ایجاد اشتغال پایدار و همچنین توسعه فضای سبز در مدارس شهرستان آق قلا تاکید کرد.

توسعه و ایجاد فضای سبز در قالب پروژه های زراعت چوب در مراتع محلی و روستاهای دارای طرح مرتع داری،واکاری نهال های مسیر گرگان به آق قلا و همچنین مراقبت و نگهداری درختان پارک جنگلی و بوستان ۴ هزار شهید استان در مراتع سقر یلقی بخش مرکزی از دیگر مباحث مطروحه در نشست عصر امروز”امیر شیر توماج”فرماندار شهرستان آق قلا با مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بود.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست

کد امنیتی *