• تاریخ: 2021-05-07
  • شناسه خبر: 31178
  • 95 بازدید

تصویب منطقه آزاد اینچه برون در مجمع تشخیص مصلحت نظام

ارکین نیوز-استاندار گلستان گفت: مجمع تشخیص مصلحت نظام ایجاد منطقه آزاد اینچه برون استان گلستان را تصویب کرد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان ، دکتر هادی حق شناس تصریح کرد: در جلسه صبح امروز چهارشنبه ۱۵ اردیب ...

ارکین نیوز-استاندار گلستان گفت: مجمع تشخیص مصلحت نظام ایجاد منطقه آزاد اینچه برون استان گلستان را تصویب کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان ، دکتر هادی حق شناس تصریح کرد: در جلسه صبح امروز چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت مجمع تشخیص مصلحت نظام پس از ماه‌ها پی گیری منطقه آزاد اینچه برون به تصویب رسید.
وی افزود: منطقه آزاد اینچه برون محدوده‌ای به وسعت تقریبا ۱۲ هزار هکتار به طول تقریبی ۴۰ کیلومتر و عرض ۳ کیلومتر از مرز اینچه برون تا شهرک صنعتی اترک شامل می‌شود.
استاندار گلستان یادآور شد: وجود خط ریلی سراسری و امکان اتصال آن به روسیه و چین در منطقه اوراسیا و دسترسی به مرز جاده‌ای و دریایی، منطقه آزاد اینچه برون را نسبت به سایر مناطق آزاد در کشور متمایز می‌کند.
لازم به ذکر است لایحه منطقه آزاد تجاری صنعتی اینچه برون گلستان به عنوان مصوبه سفر دولت تدبیر و امید به گلستان در سال ۹۳ است که به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده بود و از سوی شورای نگهبان با ایراداتی مواجه شده و به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع شده بود که به تایید این نهاد رسید.