• تاریخ: 2015-10-05
  • شناسه خبر: 9050
  • 1,645 بازدید

تحلیل وبررسی اسبهای شرکت کننده هفته سوم کورس پائیزه آق قلا

ارکین نیوز-خداوردی طعنه:در دور اول اسبها در نژاد ترکمن سن ۲سال که تعدادی از آنها برای بار اول است که یک میدان رسمی مسابقه را تجربه میکنند {واین در حالی است که هفته پیش فدراسیون سوارکاری جمهوری اسلامی ایران تعدادی از اسبه ...

ارکین نیوز-خداوردی طعنه:در دور اول اسبها در نژاد ترکمن سن ۲سال که تعدادی از آنها برای بار اول است که یک میدان رسمی مسابقه را تجربه میکنند {واین در حالی است که هفته پیش فدراسیون سوارکاری جمهوری اسلامی ایران تعدادی از اسبهای نژاد ترکمن را که نمونه های (دی ان ای)آنها دال بر نژاد ترکمن نبودن آنه را ثابت کرده که از این رو تعدادی از اسبها که ثبت نام کرده بودن این هفته نیستنند.}

در این دور اسب قاینار که همگان شانس اول کسب قهرمانی در این کورس میدانند واسب سایلان گل که مربی جوان وزحمتکش آن یعنی تاج محمد گوگ نژاد انتظار زیادی از اسبش دارد دیگر اسب این گروه گزل سن است که نوذر صحنه (فوتبالیست جوان آق قلایی)مالکش است که شانس به مراتب بیشتری نسبت به سایرین دارد .

در دوم اسبها از نژاد تروبرد داخلی سن ۲سال در امتیاز مبتدی ونبرده که علاقمندان اسب الطویلا را که بنا به اطلاعات دریافتی از آمادگی بالای برخوردار است را شانس اول این این دور میدانند و در این بین اسب کارتیه واسب چلنجر هم شانس برای کسب عنوان دارند ، ایلوسیو دیگر اسب این گروه است که در آمادگی خوبی به سر میبرد.

در دور سوم از این هفته که اسبها در نژاد دوخون سن ۲سال امتیاز ۸تا۱۲در مسافت۱۰۰۰متر، اسب ریوداستی که از پیشنه خوبی هم برخوردار ودر این نوع مسافتها تیز نشان داده واسب گلشاه که مربی اراز قربان اونق اینبار مصمم تر از گذشته که دست پر میدان مسابقه را ترک کند،اسب قره قیز که در هفته دوم از این رقابتها به مقام اول رسیده که مربی اراز زارعی از آماده بودن اسبش سخن میگوید، در این دور اسب خان جهان هم بنا به اطلاعات از آمادگی خوبی برخوردار است .

در کورس چهارم اسبها در نژاد دوخون، سن۴تا۷سال در امتیاز هندیکاپ که اسب اشکان خان در ۹باری که دویده ۸بار به مقام رسیده که اینبار در گروه هندیکاپ ثبت نام کرده که این اسب در مسافت ۱۰۰۰متر اسب تیزی نشان داده جواد آچاک وپدرش رمضان آچاک که مربی وسوار کار این اسب هستنند حتما تا روز مسابقه استرسی عجیب خواهند داشت.
دیگر اسب این گروه ساریسا است که این اسب با مربیگری ،مربی چون حاج محمد نوایی قطعا برای دویدن در مسافت بالا خود را آماده میکند که این مسابقه تمرین خاصی برای این است البته نیم نگاهی هم به کسب عنوان خواهد داشت ، اسب نبرد لرستان که پیشنه قهرمانی در این میدان را دارد با مربی مثل رحیم مهرانی که امیدوارانه به سبب آمادگی خوب وداشتن قدرت بالای بدنی این اسب ، به فکر کسب عنوان خواهد بود.

اسب ورگلاس دیگر اسب این گروه که مربی نامداری چون حاج کاکا خوجملی که با داشتن تجربه بالایی داره ، حتما به مدد این اسب در این دور خواهد امد. اسب دفل خان، که احمد جرجانی وبچه های روستای عطاباد شهرستان آق قلا چشم انتظار کسب عنوان به خاطر سرعت خوب این اسب ودار بودن یک مربی باتجربه ای همچون مجید ایری است که طرفداران بیشماری دارد .
طرفدارن مسابقات کورس این اسب را شانس اول یا دوم برای کسب عنوان میدانند، اسب بلوگا که در آق قلا هم طرفداران خاص خودش را دارد .البته شایان ذکر است که مربی احمد قلی قربانی به اتفاق مالکین این اسب در تلاش بر این هستنند که کسب آبروداری بکنند ودست پر از میدان برگردند.
اسب کمینه که با راهنمائیهای استاد عبدالرحمن کلته پا به عرصه میدان مسابقه میگذارد که امیدوار است از غفلت دیگر رقبا به نحو احسنت استفاده بکند، واما اسب کراندو که اگر مثل سابق باشد واز آمادگی نسبی برخوردار باشد خطرناکترین حریف برای همه اسبهای این دور محسوب میشود که این اسب چه در مسافت ۱۰۰۰ وبیشتر ،حریف جدی برای دیگر رقبا بوده است.

در دور پنجم از این رقابتها اسبها در نژاد دوخون سن۳سال از امتیاز ۸تا۱۴، اسب ملیس واسب داز سالار که به تازگی مربی خود را هم عوض کرده واسب کومانچی که هرباری دویده از کسب عنوان جانمانده ، در این بین نباید از اسب ماه بالم وماه عسل هم غافل بشیم در این کورس اسماعیلی ها با اسب آلو وبچه های محله قابوس آق قلا هم چشمشان به مونیک خواهد بود.

در دور ششم از این رقابتها اسبها در نژاد دوخون در سن ۳تا۵سال از امتیاز ۲۴تا۳۴ که علاقمندان اسب یوشیتا را به مراتب بیشتر از سایرین پیش بینی میکنند .
دراین بین اسب ریولینا به گفته نزدیکان این اسب از آمادگی خوبی برخوردار است که اسبهای اسکاتلند ویونیک استار هم رقبای خطرناکی هستنند اسبهای این کورس شانس برابری دارند به سبب نزدیکی همه اسبها به هم دیگر از لحاظ اجرای کورسها.

در دور هفتم اسبها در نژاد دوخون سن ۲سال از امتیاز ۲تا۶، اسب ریوبندر شانس به مراتب بیشتری نسبت به سایرین دارد ،اسب کوئین هورس که این بار با مربیگری اراز زارعی به میدان مسابقه خواهد آمد که آرزوی میلان دیگر اسب زارعی در این کورس است ،اسب یاد درگل ،واسب خان صفا هم بنا به اطلاعات دریافتی از آمادگی خوبی برخوردار هستنند

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست