• تاریخ: 2021-02-17
  • شناسه خبر: 30896
  • 220 بازدید

تاکی شهروندان آق قلایی شاهد جولان سگهای ولگرد باشند؟!/مسئولین رسیدگی نمایند

ارکین نیوز-جولان سگهای ولگرد در تمامی اوقات شبانه روز در سطح شهر آق قلا به ویژه در محلات و مناطق حاشیه نشین شهر گلایه مردم را در پی داشته است که نیازمند رسیدگی از سوی ارگان مرتبط با این مشکل است. متوقف شدن طرح اتلاف سگ ه ...

ارکین نیوز-جولان سگهای ولگرد در تمامی اوقات شبانه روز در سطح شهر آق قلا به ویژه در محلات و مناطق حاشیه نشین شهر گلایه مردم را در پی داشته است که نیازمند رسیدگی از سوی ارگان مرتبط با این مشکل است.

متوقف شدن طرح اتلاف سگ های ولگرد در شهر آق قلا ، به مشکل حاد و معضل جدی در این شهر تبدیل شده است.

به گزارش خبرنگار ارکین نیوز پس از توقف طرح اتلاف سگ های ولگرد به دلیل اعتراضاتی که به معدوم کردن سگ های ولگرد به روش تزریق اسید و انتشار فیلم در فضای مجازی شد ، باعث گردید تا تعداد سگ های ولگرد مثل سایر شهر ها در شهر آق قلا نیز به شدت افزایش یابد به طوری که برای شهروندان به یک معضل خطرناک تبدیل شده است.

به گفته شهروندان سگ های ولگرد در روز و شب به صورت گله ای در سطح شهر جولان می دهند که علاوه بر احتمال گاز گرفتگی کودکان ، احتمال شیوع بیماری های مشترک بین حیوان و دام نیز وجود دارد.

یکی از شهروندان با اعتراض به وضع موجود خطاب به مسئولین گفت:وفور سگ های ولگرد دراین شهر تهدیدی برای شهروندان شده است وا زسوی دیگر فضای این شهر را نازیبا کرده است.

وی افزود:حضور آزادانه سگ‌های ولگرد در خیابان‌ها امر پذیرفتنی نیست و انجام اقدامات اساسی در جهت کنترل اصولی این حیوانات، از وظایف کارگروه سلامت شهرستان و شهرداری می باشد.

شنیده ها حاکی از این است که طبق دستورالعمل ها ، مسئول جمع‌آوری سگ‌های ولگرد دهیاری‌ها و شهرداری‌ها هستند و موقع گرفتن آنها به هیچ نحو نباید سگ را بکشند بلکه باید زنده‌گیری شوند و به محل‌هایی که برای نگهداری آنها تهیه شده است منتقل شوند.

حال با این وضعیت تا زمانی که امکانات زنده گیری سگ های ولگرد تهیه شود و مکان مناسبی برای نگهداری و مرگ بی درد و یا عقیم سازی این حیوانات در شهرستان در نظر گرفته شود بایستی منتظر جولان سگ های ولگرد در سطح شهر باشیم.

مسئولین امررسیدگی نمایند…….