• تاریخ: 2018-08-11
  • شناسه خبر: 26831
  • 107 بازدید

بیمارستان ۶۴ تختخوابی شهرستان مراوه‌تپه سال آینده افتتاح می‌شود

ارکین نیور-معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گلستان با اشاره به بیمارستان ۶۴ تختخوابی شهرستان مراوه تپه گفت: بیمارستان مراوه‌تپه با جدیت تمام در حال ساخت است و امید داریم این بیمارستان با خدمات تخصصی و فوق تخصصی در پایان ...

ارکین نیور-معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گلستان با اشاره به بیمارستان ۶۴ تختخوابی شهرستان مراوه تپه گفت: بیمارستان مراوه‌تپه با جدیت تمام در حال ساخت است و امید داریم این بیمارستان با خدمات تخصصی و فوق تخصصی در پایان سال ۹۸ به بهره‌برداری برسد.

سراج الدین عارف‌نیا عصر امروز در نخستین مجمع سلامت در مراوه‌تپه ا ظهار داشت: یک‌هزار مادر باردار در مراوه‌تپه با ۱۰ بار مراقبت ماهانه قبل, حین و بعد از بارداری خدمات گرفتند و بیشترین آمار زایمان طبیعی در استان گلستان با ۶۸ درصد از شهرستان مراوه تپه بوده است.

وی افزود: میانگین آمار زایمان طبیعی در گرگان بین ۴۰ تا ۴۵ درصد و در کشور ۵۰ درصد است و این آمار در شهرستان مراوه تپه بسیار خوب می باشد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گلستان تصریح کرد: خدمات خوبی در سطح دندانپزشکی در سطح شهرستان مراوه تپه در حال انجام است که در هیچ منطقه استان انجام نمی‌شود و ۱۰۰ مورد خدمات دندانپزشکی توسط ۴ پزشک متخصص دندانپزشکی صورت گرفته است.

وی با اشاره به بیمارستان ۶۴ تختخوابی شهرستان مراوه تپه تاکید کرد: بیمارستان شهرستان مراوه‌تپه با جدیت تمام در حال ساخت است و امید داریم این بیمارستان با خدمات تخصصی و فوق تخصصی در پایان سال ۹۸ به بهره‌برداری برسد.

عارف نیا گفت: با مشارکت و همکاری مردم توانستیم با لانه کوبی و جونده کشی تعداد موارد بیماری سالک را از ۱۵۰ نورد به ۹۸ مورد, یعنی ۳۶ درصد در کمتر از ۲ سال کاهش دهیم و مشارکت مردمی را در سلامت اجتماعی عینیت ببخشیم.

وی اظهار داشت: ۲۰ درصد مردان در رده سنی نوجوانان و جوانان ما سیگاری و ۱۰ درصد مردم استان دچار کم تحرکی هستند که از عوامل مهم بیماری‌های قلبی و عروقی, سرطان‌ها و سکته است/تسنیم

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست