• تاریخ: 2016-06-03
  • شناسه خبر: 18234
  • 400 بازدید

بُرد فوتبال ایران با هت تریک علی بابا مهاجم گلستانی تیم ملی

ارکین نیوز- سردار آزمون ملقب به علی بابا مهاجم گلستانی تیم ملی فوتبال ایران در بازی دوستانه مقابل مقدونیه ظرف یک ساعت با زدن سه گل به اولین هت تریک خود در تیم کشورمان دست یافت. تیم ملی فوتبال ایران شامگاه پنجشنبه در ورزش ...

ارکین نیوز- سردار آزمون ملقب به علی بابا مهاجم گلستانی تیم ملی فوتبال ایران در بازی دوستانه مقابل مقدونیه ظرف یک ساعت با زدن سه گل به اولین هت تریک خود در تیم کشورمان دست یافت.

تیم ملی فوتبال ایران شامگاه پنجشنبه در ورزشگاه فیلیپ دوم شهر اسکوپیه پایتخت کشور مقدونیه به مصاف تیم ملی این کشور رفت و موفق شد با سه گل سردار آزمون در مقابل تک گل میزبان حریف را شکست دهد.
تیم ملی با ترکیب علیرضا بیرانوند، رامین رضاییان، پژمان منتظری، مرتضی پورعلی‌گنجی، احسان حاجی صفی، سعید عزت‌اللهی، اشکان دژاگه، داریوش شجاعیان، وحید امیری، سردار آزمون و علیرضا جهانبخش در میدان حاضر شد.
سردار آزمون مهاجم گنبدی تیم روستوف روسیه در دقایق ۸ ،۲۰ و ۶۰ با زدن سه گل درخشش خیره کننده ای را از خود به نمایش گذاشت.
این بازیکن گنبدی تیم فوتبال ایران که در بورس توجهات تیم های مطرح اروپایی قرار دارد بار دیگر با ثمر رساندن این سه گل خلاقیت و توانمندی خود را به رخ کشید. سردار دقیقه ۶۳ جای خود ا به کریم انصاری فر داد.
در دقیقه ۷۵ عزت اله پورقاز دیگر گلستانی حاضر در تیم ملی فوتبال جایگزین سعید عزت اللهی جوان و هم تیمی سردار در تیم روسی شد؛ پورقاز نیز در مدت زمان حضور در زمین نمایش مطلوبی از خود به نمایش گذاشت.
پورقاز که اهل شهرستان بندرترکمن است در لیگ برتر در تیم ملوان بازی می کرد اما به همراه این تیم به لیگ دسته اول سقوط کرد.
ایران در حالی در این بازی به میدان رفت که در تازه ترین رده بندی فیفا در جایگاه ۳۹ قرار گرفت؛ مقدونیه نیز با جایگاه ۱۳۹ فاصله زیادی با ایران دارد.
تیم ملی پس از این بازی به تهران باز می گردد تا برای بازی دوستانه هفته آینده با قرقیزستان آماده شود.
* فرصت های بازی
در دقیقه هشتم، کرنر ارسالی از سوی وحید امیری و دخالت مرتضی پورعلی گنجی سبب شد تا توپ در آستانه دروازه مقدونیه به سردار آزمون برسد و این مهاجم جوان نیز به راحتی هرچه تمام تر گل نخست را به نام خود نوشت.
برتری ایران تنها دو دقیقه دوام آورد و آلکساندر تروخوفسکی هافبک مقدونیه با شوتی از پشت محوطه جریمه گل تساوی را به ثمر رساند.
در دقیقه بیستم، تعلل مدافع مقدونیه و فرصت طلبی سردار آزمون سبب شد تا این مهاجم توپ را در اختیار گرفته و با ضربه ای دور از دستان دروازه بان میزبان، گل دوم خود و تیم ایران را به ارمغان آورد.
در ادامه نیمه نخست تیم مقدونیه که نمی خواست بازنده به رختکن برود تلاش زیادی برای فرار از شکست داشت که منجر به نتیجه نشد.
تیم کشورمان نیز که در حفظ گل دوم موفق نشان داد با حرکات رامین رضائیان و اشکان دژاگه در جناح راست، خطرات مختلفی را روی دروازه میزبان ایجاد کرد.
ملی پوشان ایران در نیمه دوم نیز عملکرد بهتری نسبت به میزبانی اروپایی خود داشته و در دقیقه ۶۰ به گل سوم دست یافتند.
در این دقیقه پاس در عمق و تماشایی سعید عزت الهی سبب شد تا سردار آزمون در فرصتی تک به تک با دروازه بان مقدونیه قرار گرفته و با ضربه ای بدون معطلی، گل سوم را به ثمر رساند تا هتریک خود را کامل کند.
پس از این گل، کی روش سه تعویض همزمان انجام داد و مهدی طارمی، کریم انصاری فرد و مهدی ترابی را جایگزین علیرضا جهانبخش، داریوش شجاعیان و سردار آزمون کرد.
در دقیقه ۶۵، حرکت مهدی ترابی سبب شد تا توپ به کریم انصاری فرد رسیده و این مهاجم تازه وارد گلزنی کند که کمک دار اول این دیدار به دلیل آفساید گل تیم کشورمان را مردود اعلام کرد.
در دقیقه ۷۲، مسعود شجاعی هافبک باتجربه کشورمان به جای اشکان دژاگه به میدان آمد و بازوبند کاپیتانی را در اختیار گرفت.
در ادامه، سعید عزت الهی هافبک دفاعی روستوف روسیه از بازی بیرون رفت تا عزت اله پورقاز فرصت حضور در میدان را پیدا کند.
در دقیقه ۷۶، احسان حاج صفی با حرکت و پاش مناسب، مهدی طارمی را در موقعیتی عالی قرار داد که این مهاجم با بی دقتی نتوانست گلزنی کند.
در دقیقه ۸۵، مهدی طاری که در هر دیدار فرصت های گل زیادی را از دست می دهد، بازهم یک موقعیت مناسب را به هدر داد.
ایرنا

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست