• تاریخ: 2020-01-28
  • شناسه خبر: 29476
  • 211 بازدید

بنگلادشی ها درخواجه نفس سرمایه گذاری می کنند

ارکین نیوز-رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه در گلستان از ورود سرمایه گذاران بنگلادشی به گلستان برای بازدید از خواجه نفس خبرداد. ذوالفقار امیرشاهی بعدازظهر دوشنبه در نشست خبری دهه فجر گلستان اظهارکرد: کار خبرنگاران به لحاظ ...

ارکین نیوز-رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه در گلستان از ورود سرمایه گذاران بنگلادشی به گلستان برای بازدید از خواجه نفس خبرداد.

ذوالفقار امیرشاهی بعدازظهر دوشنبه در نشست خبری دهه فجر گلستان اظهارکرد: کار خبرنگاران به لحاظ سیاسی و امنیتی بسیار ارزشمند بوده و پیچیده ترین کار در تنویر افکار، مختص کسانی است که فکر و اندیشه را به جامعه تزریق می کنند.

وی بیان کرد: آمار بالای زندانیان گلستانی در کشورهای ترکیه، ترکمنستان، عراق، آذربایجان، عمان، امارات و قطر را شاهد هستیم که یا به صورت تغافل و یا تعمد اتفاق افتاده است.

امیرشاهی بدون اشاره به آمار گفت: اکثر این افراد، زنان خانه دار بوده و اتهام آنها مواد مخدر، روانگردان، مرفین، مشتقات شیشه ای، سیگار و غیره است.

وی تأکید کرد: مهاجران به کشورهای همسایه باید قبل از سفر با وزارت امور خارجه مشورت کرده و قوانین آن کشور را مطالعه کنند و اگر هم در آن کشور گرفتار شدند، صادقانه صحبت کنند زیرا عدم صداقت جرم آنها را سنگین تر می کند.

امیرشاهی ادامه داد: ۲۳ سال از عمر دفتر وزارت خارجه در گلستان می گذرد و کارهای حقوق و کنسولی و تأیید اسناد در اداره این وزارت انجام می شود.

وی با اشاره به اینکه امروز شهروند گلستانی به راحتی می تواند اسناد خود را با کمترین هزینه تأیید کند، گفت: ۳۲ هزار افغانی در گلستان وجود دارد که تنها ۲۷ هزار نفر آنها دارای کارت اقامت هستند.

امیرشاهی با بیان اینکه هفت هزار قزاق در گلستان وجود دارد، اظهارکرد: طی پنج ماه ۶۰ بار ملاقات با مسئولان استانی داشتیم و در حال حاضر پیگیر خروجی ملاقات ها هستیم.

وی گفت: امروز برخی از مسئولان به دنبال گرفتن عکس، فیلم و پوستر و غیره بوده و به دنبال خروجی آن نیستند. اگر ملاقاتی خروجی نداشته باشد هیچ ارزشی هم نخواهد داشت.

امیرشاهی گفت: سفر هیئتی از ساراتوف روسیه را طی این مدت به گلستان شاهد بودیم و ملاقات هایی با اتاق بازرگانی و استانداری صورت گرفت و راه های همکاری تجاری و اقتصادی بررسی و مقرر شد که هیئتی از گلستان به ساراتوف روسیه اعزام شود.

وی از سفر سفیر نماینده سازمان ملل در مناطق سیل زده خبرداد و افزود: همچنین سفر هیئتی از وزارت خارجه به استان انجام شد و مقرر شده بود که یک هنرستان فنی و حرفه ای در مناطق سیل زده گلستان ایجاد شود اما به دلایلی متوقف شده است.

امیرشاهی گفت: دیدار سفیر بنگلادش از گلستان انجام شد و خروجی آن ورود سرمایه گذار از بنگلادش است که برای ایجاد بندر خواجه نفس فردا وارد گلستان شده و از آن مکان بازدید خواهند کرد.

امیرشاهی از تأخیر پرواز گلستان به اکتائو خبرداد و ادامه داد: کمک به برگزاری نمایشگاه بین المللی اقوام و ورود ۱۸ سفیر، کاردار و غیره به گلستان، صدور ۷۰۰ سند در زمینه اقتصادی، دانشجویی، تجاری، درمان و غیره همچنین ۱۵۰ تأیید کنسولی برای مهاجران افغانی بخشی از اقدامات ما در مدت مدیریت جدید است.

وی ضمن تسلیت ایام فاطمیه افزود: حضرت فاطمه (س) نمونه یک انسان کامل بوده و هر جا که نامی از ایشان آمده به عنوان یک شخصیت جامع نگر معرفی شده است.

رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه در گلستان گفت: انقلاب اسلامی در رسانه ها خارجی و داخلی باید به گونه ای مطرح شده که حقایق را بیان کند.

وی افزود: در سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی باید آنچه که برای انقلاب افتاده آن را مطرح کرده و انقلاب گوهر گرانبهایی بوده که نتیجه دین و فرهنگ ما است.

امیرشاهی ادامه داد: تاریخ نگاران غربی خطاب به ترامپ گفتند که در سال های نزدیک مقامات آمریکایی مجبور هستند در برابر ایران سر سازش فرود بیاورد زیرا ایران به قدرت برتر در منطقه و جهان تبدیل خواهد شد.

وی به برخی از مشکلات اقتصادی، فرهنگی و غیره اشاره کرد و گفت: برخی از مشکلات لایه های پنهان هستند که بزودی برطرف می شود.

امیرشاهی ادامه داد: رسیدن ایران به نانوتکنولوژی، خودکفایی در بسیاری از زمینه ها، نه گفتن به استکبار، تکنولوژی موشک بالستیک، انتشار وحدت در خاورمیانه و غیره بخشی از پیشرفت انقلاب است.

رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه در گلستان بیان کرد: ایران در عراق، سوریه، یمن، لبنان و در آفریقا حضور دارد و این حضور نیازمند هزینه و مشکلات است.

امیرشاهی افزود: گلستان استان مهم و فوق العاده از نظر استراتژیکی، سیاسی، اقتصادی و صنعتی است و ۱۷ قوم در آن زندگی می کنند و ۴۰ درصد آنها اهل سنت هستند.

وی به سرزمین های مکمل اشاره کرد و گفت: یک قوم بر اثر خط سیاسی به دو ناحیه تقسیم شده و پنج نقطه در کشور مانند سیستان، آذربایجان، گلستان و خوزستان چنین موقعیتی دارند.

رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه در گلستان با بیان اینکه وظیفه ما تسهیل کار تجار بازرگانان و صاحبان حِرَف در گلستان است، گفت: آمریکا در چند سال اخیر خسارات زیادی به کشور وارد کرده و شهادت سردار سلیمانی خسارت معنوی بود که استکبار به ایران وارد کرد/مهر

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست