• تاریخ: 2017-12-27
  • شناسه خبر: 24895
  • 229 بازدید

بندر ترکمن صاحب موزه راه‌آهن می‌شود

ارکین نیوز-مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان گفت: با همکاری اداره‌کل راه آهن، موزه راه آهن در شهرستان بندرترکمن استان گلستان راه‌اندازی می‌شود. به گزارش روابط‌عمومی میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گلستا ...

ارکین نیوز-مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان گفت: با همکاری اداره‌کل راه آهن، موزه راه آهن در شهرستان بندرترکمن استان گلستان راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش روابط‌عمومی میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گلستان، ابراهیم کریمی در نشستی به منظور حفظ، نگهداری و معرفی میراث صنعتی راه‌آهن و نقش آن در توسعه کشور در گرگان اظهار داشت: در راستای ظرفیت‌سنجی و شناسایی قابلیت‌ها، نیازسنجی و تهیه طرح و محتوای این پرونده، میراث فرهنگی ۵۰۰ میلیون ریال از محل منابع استانی در بودجه سال جاری اختصاص داده است.

وی اظهار کرد: به ثمر رسیدن این پروژه، نیازمند توجه و همکاری مسئولان کشوری، استانی و شهرستانی است و راه‌اندازی آن زمینه‌ساز ارتقای گردشگری فرهنگی و پایدار در این منطقه خواهد بود.

محمدرضا قربانی مدیرکل راه آهن شمال شرق ۲ نیز در این جلسه آمادگی این مجموعه را برای پیشبرد امور و راه‌اندازی با شتاب موزه راه‌آهن اعلام کرد.

همچنین مقرر شد کمیته‌ای مشترک موارد مربوط به راه‌اندازی موزه راه آهن بندرترکمن درغرب استان گلستان را پیگیری کند.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست