• تاریخ: 2022-07-23
  • شناسه خبر: 31636
  • 142 بازدید

بندرترکمن قرمز و آق قلا تنها شهر آبی کرونایی گلستان

ارکین نیوز-سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی گلستان گفت: با افزایش انتقال سویه جدید کرونا و بیشتر شدن تعداد مبتلایان، یک شهرستان استان در وضعیت قرمز شیوع این ویروس قرار گرفت. دکتر سعید گل‌فیروزی روز شنبه ...

ارکین نیوز-سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی گلستان گفت: با افزایش انتقال سویه جدید کرونا و بیشتر شدن تعداد مبتلایان، یک شهرستان استان در وضعیت قرمز شیوع این ویروس قرار گرفت.

دکتر سعید گل‌فیروزی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: با افزایش روزافزون تعداد بیماران، شهرستان بندرترکمن وارد مدار قرمز شیوع این بیماری شد اما وضعیت در گرگان، علی‌آبادکتول، مینودشت، گالکیش، کلاله، مراوه‌تپه و کردکوی نارنجی، در گنبدکاووس، بندرگز، گمیشان، آزادشهر و رامیان زرد و در آق قلا آبی است.

وی یادآور شد: براساس آخرین آمار تا امروز ۲۴۶ مبتلا به کرونا در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی گلستان بستری هستند که ۴۵ نفر از آنان در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان قرار دارند.

وی تصریح کرد: ۱۸ نفر از مبتلایان بستری در بخش مراقبت‌های ویژه هم به علت وخیم بودن حالشان به دستگاه ونتیلاتور وصل هستند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گلستان بر تزریق واکسن به ویژه در نوبت‌های (دُزهای) سوم و چهارم (یادآور) تاکید کرد و گفت: در کنار تزریق واکسن مردم باید همچنان پروتکل‌های بهداشتی همچون استفاده از ماسک، بهداشت فردی و شرکت نکردن در اجتماعات و مراسم‌ها به ویژه در فضاهای مسقف را رعایت کنند.

گلستان حدود ۲ میلیون نفر جمعیت با ۱۴ شهرستان دارد و دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی این استان ۲ هزار و ۳۰۰ تخت بستری عادی و ۳۰۰ تخت بستری بیماران خاص دارد.