• تاریخ: 2018-01-19
  • شناسه خبر: 25164
  • 284 بازدید

برگزاری کورس اسبدوانی پاییزه گنبد/آق اویلی بشگرد بهترین چابکسوار هفته

ارکین نیوز-هفته بیستم رقابت‌های کورس اسبدوانی پاییزه گنبد با شرکت ۴۸ راس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد. در هفته بیستم رقابت‌های کورس اسبدوانی پاییزه گنبد عصر جمعه ۴۸ راس اسب از نژادهای ترکمن، دوخون و تروبر ...

ارکین نیوز-هفته بیستم رقابت‌های کورس اسبدوانی پاییزه گنبد با شرکت ۴۸ راس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

در هفته بیستم رقابت‌های کورس اسبدوانی پاییزه گنبد عصر جمعه ۴۸ راس اسب از نژادهای ترکمن، دوخون و تروبرد داخلی در ۶ دور هزار، هزار و ۲۰۰ و هزار و ۶۰۰ متری در مجموعه سوارکاری این شهرستان با یکدیگر به رقابت پرداختند که در پایان ۸۵ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های ۶ گانه اهدا شد.

در دور اول اسب‌های ترکمن سه و چهار ساله و صفر تا چهار امتیازی به مسافت هزار و ۲۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که آق اویلی بشگرد با اسب ونوس سرمدی زودتر از خط پایان گذشت و نورمحمد بهادر با اسب استار بوی (۲) و کمال دلیجه عطا با اسب روزگار سنجر به ترتیب دوم و سوم شدند.

رقابت دور دوم میان اسب‌های دوخون دو ساله و هشت تا ۱۴ امتیازی به مسافت هزار متر بود که رامین قهرمانی با اسب تماشا عنوان اول را به دست آورد و امیر مخدومی با اسب آریس گلد و عبدالرحیم آرمیده با اسب نارسیس به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند.

در دور سوم اسب‌های تروبرد داخلی دو ساله و هشت تا ۱۴ امتیازی به مسافت هزار متر با یکدیگر رقابت کردند که آق اویلی بشگرد با اسب اکسل هج موفق به کسب مقام اول شد و جواد آچاک با اسب بای بای گزل و عبدالرحیم آرمیده با اسب گلدن استیت به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را به دست آوردند.

رقابت در دور چهارم میان اسب‌های تروبرد داخلی سه تا ۶ ساله با امتیاز هندیکاپ به مسافت هزار و ۲۰۰ متر شکل گرفت که آق اویلی بشگرد با اسب هج دیو نخستین نفر از خط پایان عبور کرد و آرمین آق آتابای با اسب کاررا و بنیامین جرجانی با اسب لاکی بویز نفرات دوم و سوم از خط پایان گذشتند.

در دور پنجم اسب‌های دوخون سه ساله و هشت تا ۱۴ امتیازی به مسافت هزار و ۶۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که ستار مهرانی با اسب پاریس زودتر از خط پایان عبور کرد و کمال دالیجه عطا با اسب سیاتل ویو و ابوطالب چاریزاده با اسب داکسی به ترتیب دوم و سوم شدند.

در دور ششم و پایانی اسب‌های دوخون سه و چهار ساله و ۳۶ تا ۴۸ امتیازی به مسافت هزار و ۶۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که بنیامین جرجانی با اسب ساواش موفق به کسب مقام اول شد و جواد آچاک با اسب آلکس و آق اویلی بشگرد با اسب مهگل به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند.

آق اویلی بشگرد بهترین چابکسوار هفته

در پایان هفته بیستم رقابت‌های کورس اسبدوانی پاییزه گنبد، آق اویلی بشگرد با کسب سه مقام نخست و یک مقام سوم بهترین چابکسوار هفته لقب گرفت، بنیامین جرجانی یک مقام نخست و یک مقام سوم کسب کرد و رامین قهرمانی و ستار مهرانی هر کدام یک مقام نخست به دست آوردند.

لازم به ذکر است؛ هفته‌های بیست و یکم و بیست و دوم رقابت‌های کورس اسبدوانی پاییزه گنبد، پنجم و ششم بهمن در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار خواهد شد.

مسابقات کورس اسبدوانی در استان گلستان هر ساله در شهرستان‌های گنبدکاووس، آق قلا و بندرترکمن برگزار می‌شود و علاقمندان بسیار زیادی را به مجموعه‌های سوارکاری این سه شهرستان می‌کشاند/مهر

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست