• تاریخ: 2020-08-21
  • شناسه خبر: 30049
  • 63 بازدید

برگزاری کارگاه آموزش ریسندگی در آق‌قلا

ارکین نیوز-کارگاه آموزش ریسندگی در راستای طرح توانمندسازی زنان سرپرست خانوار امروز سه‌شنبه ۲۸ مردادماه در روستای آقدگش شهرستان آق‌قلا برگزار شد. غیناقی، مدیرکل امور بانوان استانداری، جلیلی، مسئول اشتغال اداره کل میراث فر ...

ارکین نیوز-کارگاه آموزش ریسندگی در راستای طرح توانمندسازی زنان سرپرست خانوار امروز سه‌شنبه ۲۸ مردادماه در روستای آقدگش شهرستان آق‌قلا برگزار شد.

غیناقی، مدیرکل امور بانوان استانداری، جلیلی، مسئول اشتغال اداره کل میراث فرهنگی گلستان و مامی، مسئول اشتغال شهرستان آق‌قلا از این کارگاه که با حضور زنان سرپرست خانوار و همچنین علاقه‌مندان به کار ریسندگی برگزار شد، بازدید کردند.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری گلستان در این بازدید گفت: با توافقی که با اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان صورت گرفته، تسهیلات بلاعوض جهت ارائه به متقاضیان طرح در نظر گرفته شده است که با تائید جهاد دانشگاهی گلستان به‌عنوان مجری طرح، در اسرع وقت پرداخت خواهد شد.

الهه غیناقی بیان کرد: با پیگیری‌های مکرر و هماهنگی‌های صورت گرفته باید منتظر اتفاقات خوبی در زمینه اشتغال زنان سرپرست خانوار باشیم و با توسعه این دست اشتغال‌ها در سطح استان، زنان توانمند و مستقل زیادی را در جامعه خواهیم داشت.

وی افزود: در رشته‌های دیگر هم چون خیاطی و چرم‌دوزی نیز می‌توانیم آموزش‌های رایگان را در سطح روستاها داشته باشیم که در همه این موارد از الگوی طرح توانمندسازی زنان سرپرست خانوار استفاده خواهیم کرد.

به گزارش ایسنا، طرح توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار به کارفرمایی معاونت زنان ریاست جمهوری و نظارت دفتر امور زنان و خانواده استانداری و اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، همزمان با سراسر کشور در جهاد دانشگاهی استان گلستان در حال اجرا است. سهمیه استان گلستان در این طرح، اشتغال برای ۲۰۰ نفر زن سرپرست خانوار است.