• تاریخ: 2018-02-18
  • شناسه خبر: 25481
  • 208 بازدید

برنامه شبی با ترکمن های گلستان نیمه اسفند ماه اجرا می شود

ارکین نیوز-برنامه اجرای موسیقی سنتی و فولکلور ترکمن با عنوان “شبی با ترکمن های گلستان” چهارشنبه ۱۶ اسفندماه در تالار فخرالدین اسعد گرگانی برگزار می گردد. موسی جرجانی پژوهشگر فرهنگ و ادب ترکمن گفت: همزمان با ا ...

ارکین نیوز-برنامه اجرای موسیقی سنتی و فولکلور ترکمن با عنوان “شبی با ترکمن های گلستان” چهارشنبه ۱۶ اسفندماه در تالار فخرالدین اسعد گرگانی برگزار می گردد.

موسی جرجانی پژوهشگر فرهنگ و ادب ترکمن گفت: همزمان با اجرای برنامه های موسیقی فجر از ۱۱ تا ۱۹ اسفند ماه در گرگان، مراسم ” شبی با ترکمن های گلستان” همراه با اجرای موسیقی سنتی و فولکلور ترکمن با هنرمندی هنرمندان ترکمن در تالار فخرالدین اسعد گرگانی اجرا خواهد شد.

این پژوهشگر و نویسنده ترکمن با یادآوری اینکه این برنامه در چند سال اخیر نیز در مناسبت های مختلف در گرگان اجرا شده و با استقبال گسترده علاقمندان و شهروندان ترکمن همراه بوده است، افزود: این برنامه قرار بود در ایام الله دهه فجر اجرا گردد که به دلیل همزمانی با ایام فاطمیه به اسفند ماه موکول گردید و تصمیم بر آن شد همزمان با برگزاری جشنواره موسیقی فجر در گرگان روز چهارشنبه ۱۶ اسفند ماه به این برنامه و ترکمن ها اختصاص داده شد و برنامه شبی با ترکمن های گلستان از ساعت ۱۹ الی ۲۲ اجرا خواهد شد.

گفتنی است استاد موسی جرجانی که قرار است ۹ فروردین ۹۷ مراسم نکوداشت و تجلیل وی برگزار شود، از بانیان و حامیان برگزاری برنامه “شبی با ترکمن های گلستان” در چند سال اخیر می باشد.

دفتر دوم ترجمه ۱۰۰ شعر مختومقلی فراغی به همت این پژوهشگر و گروه مترجمین تهیه گردیده و اخیرا در اختیار علاقمندان قرار گرفته است و در مراسم نکوداشت نیز ۳ عنوان کتاب از تالیفات این نویسنده ترکمن رونمایی خواهد گردید/ترکمن سسی

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست