• تاریخ: 2021-02-14
  • شناسه خبر: 30860
  • 86 بازدید

برف و سرما رسید؛ هشدار هواشناسی به وقوع یخبندان در گلستان

ارکین نیوز- مدیرکل هواشناسی گلستان گفت که طبق الگوی نقشه‌های پیش‌یابی و با استقرار سامانه سرد، دمای هوا از امروز چهارشنبه تا شنبه آینده کاهشی بوده و علاوه بر احتمال بارش باران و برف، یخبندان بامدادی استان را فرا خواهد گر ...

ارکین نیوز- مدیرکل هواشناسی گلستان گفت که طبق الگوی نقشه‌های پیش‌یابی و با استقرار سامانه سرد، دمای هوا از امروز چهارشنبه تا شنبه آینده کاهشی بوده و علاوه بر احتمال بارش باران و برف، یخبندان بامدادی استان را فرا خواهد گرفت.

نوربخش داداشی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: کاهش دما در این مدت محسوس و بین هشت تا ۱۰ درجه متغیر است.

وی گفت: سامانه سرد و بارشی سیبری از امروز وارد گلستان شده و با تشدید فعالیت در روزهای آینده اغلب مناطق استان شاهد بارش باران و ارتفاعات و برخی شهرهای شرقی شاهد ریزش برف است.

مدیرکل هواشناسی گلستان افزود: با توجه به کاهش دمای هوای بی سابقه استان در روزهای آینده، کشاورزان تمهیدات لازم را در انبارها، مرغداری ها، دامداری ها و گلخانه ها اعمال کنند تا کاهش دما موجب واردشدن خسارت به آنان نشود.

داداشی افزود: سرمازدگی محصولات زراعی، دامی و باغی از جمله مخاطرات احتمالی فعالیت این سامانه سرد در گلستان است.

وی گفت: طی سه روز آینده دمای ابتدای صبح استان به زیر صفر می رسد و در طول روز سرمای دمای مناطق کوهپایه‌ای تا منفی هشت درجه و در شرق استان تا منفی چهار درجه نیز دور از انتظار نیست.