• تاریخ: 2018-08-02
  • شناسه خبر: 26786
  • 143 بازدید

بزرگ ترین آب شیرین کن شمال کشور در گمیشان به بهره برداری رسید

ارکین نیوز-مدیرعامل آب و فاضلاب شهری گلستان گفت: پروژه آب شیرین‌کن بندرترکمن به عنوان بزرگترین پروژه آب شیرین‌کن شمال کشور با سرمایه‌گذاری ۳۲۰ میلیارد ریالی احداث شده است. محمدهادی رحمتی ظهر امروز در مراسم در جمع خبرنگار ...

ارکین نیوز-مدیرعامل آب و فاضلاب شهری گلستان گفت: پروژه آب شیرین‌کن بندرترکمن به عنوان بزرگترین پروژه آب شیرین‌کن شمال کشور با سرمایه‌گذاری ۳۲۰ میلیارد ریالی احداث شده است.

محمدهادی رحمتی ظهر امروز در مراسم در جمع خبرنگاران اظهارداشت: این پروژه با سرمایه‌گذاری ۳۲۰ میلیارد ریالی بخش خصوصی و به روش بهره‌برداری، نگهداری و مالکیت (BOO) به مدت ۱۵ سال امروز افتتاح می‌شود.

وی افزود: ظرفیت تولید این آب شیرین کن ۱۰ هزار مترمکعب در شبانه روز با حفر ۱۱ حلقه چاه و ۴٫۵ کیلومتر خط انتقال است.

مدیرعامل آب و فاضلاب شهری استان گلستان ادامه داد: تامین آب شرب شبکه شهرهای بندرترکمن و گمیشان و آبرسانی به روستاهای مجاور از اهداف اجرای این پروژه است.

وی تاکید کرد: تنوع بخشی به سامانه‌های تولید و توزیع آب شرب و بهداشتی و بهره‌گیری از آب‌های متعارف، تامین، جمع‌آوری، انتقال و ذخیره‌سازی آب شرب شهرهای بندرترکمن و گمیشان به میزان ۷ هزار و ۶۰۰ مترمکعب و یکهزار و ۹۰۰ مترمکعب در شبانه روز به روستاهای اطراف، از دیگر اهداف اجرای طرح است.

وی با اشاره به ضرورت اجرای این پروژه گفت: استان گلستان دارای موهبتی الهی در برخورداری از منابع متنوع آبی است به نحوی که رودخانه‌های متعددی در آن جریان داشته و از طرفی دیگر دارای سفره آب مهم آزاد و تحت فشار است. با این حال در بخش وسیعی از شمال و شمال غربی بیابانی و فاقد منابع مفید آب به ویژه برای شرب و بهداشت است.

رحمتی بیان داشت: ساکنین این مناطق که عمدتا دارای شغل ماهیگیری هستند و برای دسترسی به دریا، ضروری است که در این منطقه ساکن شوند.

وی گفت: بررسی‌های جامعی در این زمینه به عمل آمده و بهترین گزینه برای تامین بخشی از نیاز آنها از طریق آب شیرین کن است که وجود منابع آب قابل قبول برای این پروژه موجب اجرای این طرح شد/تسنیم

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست