• تاریخ: 2018-06-20
  • شناسه خبر: 26493
  • 143 بازدید

بحران کم‌آبی در روستاهای شمال استان گلستان

ارکین نیوز-نماینده مردم گنبدکاووس در مجلس شورای اسلامی گفت: بحران کم آبی گریبان‌گیر استان شده اما در شمال استان وضعیت خیلی بدتر است و انتظار از دولت این است که اعتباراتی را برای آبرسانی به روستاهای شمال استان اختصاص دهد. ...

ارکین نیوز-نماینده مردم گنبدکاووس در مجلس شورای اسلامی گفت: بحران کم آبی گریبان‌گیر استان شده اما در شمال استان وضعیت خیلی بدتر است و انتظار از دولت این است که اعتباراتی را برای آبرسانی به روستاهای شمال استان اختصاص دهد.

قره‌جه طیار عصر امروز در جلسه ستاد فرماندهی اقتصادمقاومتی استان که با حضور وزیر کشور برگزار شد، اظهار داشت: کارهای خوبی در این مدت در استان انجام شده اما این تلاش‌ها سبب نشده که رشد و توسعه اقتصادی در استان رقم بخورد.

وی افزود: دو‌سوم مساحت استان گلستان بیابانی است و ما چوب ظاهر سرسبزی که در جنوب استان وجود دارد را می‌خوریم.

نماینده گنبدکاووس در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: وضعیت مردم از نظر اقتصادی و معیشتی در شمال استان خیلی خراب است و باید توجه بیشتری به آنان شود.

وی درباره منطقه آزادتجاری اینچه برون گفت: حدود ۲ ماه قبل این لایحه در کمیسیون اقتصادی مجلس به تصویب رسید. علت تأخیر در فرستادن لایحه به صحن، طولانی شدن بررسی وضعیت مناطق ویژه اقتصادی است.

طیار خاطرنشان کرد: امیدواریم با درایت نمایندگان مجلس لایحه منطقه آزاد به تصویب برسد تا شاهد رشد و توسعه اقتصادی و صنعتی در استان باشیم.

وی درباره وضعیت آب شرب به ویژه در مناطق شمالی استان افزود: بحران کم آبی گریبان‌گیر استان شده اما در شمال استان وضعیت خیلی بدتر است. انتظار از دولت این است که از اعتبارات ماده ۱۰ و ۱۲ اعتباراتی را برای آبرسانی به روستاهای شمال استان اختصاص دهد.

نماینده گنبدکاووس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با توجه به ضعف و پایین بودن بنیه اقتصادی شمال استان، تنها اتکا مردم به بازارچه های موقت و تبادلات مرزی است، خواسته ما اینست که در خصوص تجارت چمدانی سخت گیری نکنند. همچنین روان شدن تجارت و تهاتر گازی با ترکمنستان مدنظر بوده که در حال حاضر مشکلات و بروکراسی اداری در مورد آن زیاد است.

وی گفت: گلستان مهد ورزش‌هایی مانند والیبال، سواکاری و بسکتبال است. انتظار جامعه ورزش استان این است که همانطور که تیم بسکتبال گرگان از سوی شهرداری مورد حمایت قرار می‌گیرد، تیم والیبال گنبد هم مورد حمایت شهرداری قرار بگیرد/تسنیم

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست