• تاریخ: 2022-08-21
  • شناسه خبر: 31665
  • 143 بازدید

بانوان گنبدی صاحب پارک اختصاصی می‌شوند/ اعتبار ۴۵۸ میلیارد ریالی شهرداری گنبد برای طرح‌های هفته دولت

ارکین نیوز-شهردار گنبدکاووس از شروع عملیات ساخت بوستان ویژه بانوان این شهر در هفته دولت (۲ تا هشت شهریور) امسال خبر داد و گفت: این پروژه عمرانی، خدماتی – رفاهی با هزینه پیش‌بینی‌شده ۱۲۰ میلیارد ریال در ضلع جنوبی بو ...

ارکین نیوز-شهردار گنبدکاووس از شروع عملیات ساخت بوستان ویژه بانوان این شهر در هفته دولت (۲ تا هشت شهریور) امسال خبر داد و گفت: این پروژه عمرانی، خدماتی – رفاهی با هزینه پیش‌بینی‌شده ۱۲۰ میلیارد ریال در ضلع جنوبی بولار صیاد شیرازی ساخته خواهد شد.

سیدعلی اصغر موسوی روز یکشنبه به خبرنگار ایرنا اظهارداشت: عملیات اجرایی بوستان بانوان گنبدکاووس که قرار بود چند ماه قبل شروع شود به دلائلی از جمله ضرورت تغییر در نقشه‌های اولیه معماری و اضافه کردن برخی تاسیسات و امکانات رفاهی جدید، به هفته دولت موکول شد.

وی بابیان اینکه ساخت بوستان بانوان از مطالبات حدود یک دهه‌ای شهروندان گنبدی است اضافه کرد: این پروژه در زمینی به مساحت ۱۰ هزار متر مربع ساخته و تا پایان امسال به بهره‌برداری خواهد رسید.

موسوی همچنین از آغاز مرحله نخست طرح بهسازی بوستان موسوم به داریوش گنبدکاووس به مساحت تقریبی ۵۰ هزار مترمربع خبر داد و گفت: بهسازی این بوستان از اواخر سال گذشته در دستور کار شهرداری قرار گرفت که باید اعتبار ۱۶۰ میلیارد ریالی مورد نیاز آن در بودجه امسال پیش بینی می‌شد، به همین علت به هفته دولت سال‌جاری موکول شد.

وی اضافه کرد: علاوه بر ۲ پروژه اشاره شده، عملیات اجرایی سه طرح عمرانی، خدماتی و ورزشی متعلق به شهرداری گنبدکاووس از جمله لوله گذاری بخشی از خیابان مدرس و کمربندی صیاد شیرازی برای کنترل، هدایت و دفع آب‌های سطحی با مجموع اعتبار پیش بینی شده ۱۴۰ میلیارد ریال در هفته دولت امسال آغاز خواهد شد.

بانوان گنبدی صاحب پارک اختصاصی می‌شوند/ اعتبار ۴۵۸ میلیارد ریالی شهرداری گنبد برای طرح‌های هفته دولت
 سیدعلی اصغر موسوی شهردار گنبدکاووس

شهردار گنبدکاووس با تبریک هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر گفت: این شهرداری در ایام هفته دولت ۱۳ پروژه آماده افتتاح و بهره‌برداری دارد که برای عملیات اجرایی آنها در مجموع ۴۵۸ میلیارد ریال از منابع شهرداری هزینه شده است.

موسوی افزود: انجام بتن ریزی معابر شهری، موزائیک فرش پیاده‌روها، آسفالت معابر شهری، پیاده‌رو سازی، بازسازی میادین شهری، احداث دیواره بتنی حائل در حریم رودخانه‌، سرویس بهداشتی و ساختمان انتظامات شهری، نصب تندیس شهید مدرس و یادمان (المان) فرش ترکمن با هدف زیباسازی مبلمان شهری و جدول کشی و زیرسازی برخی معابر از مهمترین طرح‌های قابل افتتاح شهرداری گنبدکاووس در هفته دولت است.

وی با قدردانی از همراهی و صبوری شهروندان گنبدی با شهرداری در اجرای طرح‌های عمرانی و خدماتی، گفت: زیباسازی محیط شهری به منظور افزایش رفاه شهروندان و جذب گردشگر از راهبردهای شهرداری گنبدکاووس است.

شهر گنبدکاووس با حدود ۱۷۰ هزار نفر جمعیت و ۲۸ کیلومتر مربع وسعت، دومین شهر بزرگ استان گلستان است.