• تاریخ: 2021-04-07
  • شناسه خبر: 31095
  • 104 بازدید

بازگشت وضعیت قرمز کرونایی به گلستان

ارکین نیوز-رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان از قرار گرفتن ۶ شهرستان استان در وضعیت قرمز کرونایی خبرداد. دکتر عبدالرضا فاضل در جمع خبرنگاران اظهار کرد: شهرستان‌های گرگان، گنبدکاووس، کردکوی، بندرگز، آزادشهر و مینودشت در وضعی ...

ارکین نیوز-رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان از قرار گرفتن ۶ شهرستان استان در وضعیت قرمز کرونایی خبرداد.

دکتر عبدالرضا فاضل در جمع خبرنگاران اظهار کرد: شهرستان‌های گرگان، گنبدکاووس، کردکوی، بندرگز، آزادشهر و مینودشت در وضعیت قرمز از لحاظ شیوع کرونا قرار گرفتند.

وی افزود: در حال حاضر گالیکش، رامیان، آق‌قلا و بندر ترکمن هم در وضعیت نارنجی و گمیشان، کلاله، علی‌آبادکتول و مراوه‌تپه در وضعیت زرد قرار دارند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان با اشاره به روند افزایشی کرونا در استان، گفت: در حال حاضر ۴۰۳ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد ۶۱ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری و ۲۰ نفر وصل به دستگاه ونتیلاتور هستند.

فاضل خاطرنشان کرد: در اول فروردین‌ماه امسال ۱۸۰ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های استان بستری بودند و در عرض کمتر از سه هفته با افزایش بیش از دو برابری بیماران روبه‌رو هستیم. این مسئله نشان می‌دهد که در پیک چهارم سرعت انتقال و افزایش میزان بستری به مراتب بالاتر از پیک‌های قبلی است/مهر