• تاریخ: 2018-09-19
  • شناسه خبر: 27074
  • 112 بازدید

بارش‌های رگباری تا پایان هفته در استان گلستان؛دریای خزر مواج می‌شود

ارکین نیوز-معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی استان گلستان با اشاره به کاهش ۸ درجه ای دمای هوا در استان، گفت: با استقرار سامانه ناپایدار در استان، بارش‌های رگباری و پراکنده تا پایان هفته در گلستان ادامه دارد. محمدرضا رحمان‌ ...

ارکین نیوز-معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی استان گلستان با اشاره به کاهش ۸ درجه ای دمای هوا در استان، گفت: با استقرار سامانه ناپایدار در استان، بارش‌های رگباری و پراکنده تا پایان هفته در گلستان ادامه دارد.

محمدرضا رحمان‌نیا با اشاره به ورود سامانه سرد و ناپایدار به استان اظهار داشت: از امشب با استقرار سامانه ناپایدار انتظار می رود بارش ها که در برخی از نقاط همراه با وزش سدید باد ۴۰ تا ۷۰ کیلومتر بر ساعت خواهد بود، در استان آغاز و تا روز جمعه به تناوب تداوم خواهد داشت.

وی افزود: اوج فعالیت بارشی سامانه برای روز چهارشنبه شب تا بامداد پنج‌شنبه پیش‌بینی می‌شود.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی استان گلستان تصریح کرد: با توجه به وقوع بارش‌های رگباری آبگرفتگی برخی از معابر عمومی و طغیان رودخانه‌ها دور از انتظار نیست.

رحمان‌نیا اظهار کرد:از اواخر امروز با نفوذ سامانه ناپایدار به سواحل استان، پیامد آن افزایش ابر، گاهی وزش شدید باد، رگبار و رعد و برق، مواج و متلاطم شدن دریا خواهد بود.

وی افزود: بیشینه سرعت باد در نزدیکی ساحل ۴۵ کیلومتر بر ساعت و دور از ساحل تا بیش از ۶۵ کیلومتر بر ساعت پیش‌بینی می‌شود و این شرایط در دریا تا روز پنج‌شنبه ادامه دارد.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی استان گلستان گفت: با توجه به این شرایط، همه فعالان دریایی، صیادان، پرورش‌دهندگان میگو و گردشگران باید نسبت به فعالیت در دریا اختیاط لازم را داشته باشند/تسنیم

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست