• تاریخ: 2018-12-09
  • شناسه خبر: 27523
  • 93 بازدید

باران شدید کورس پاییزه آق قلا را ناتمام گذاشت

ارکین نیوز-هفته نهم کورس اسب دوانی پاییزه شهرستان آق قلا که قرار بود عصر امروز جمعه شانزدهم آذرماه در ۷ دور هزار متری برگزار شود پس از برگزاری یک دور به سبب بارش شدید باران نیمه تمام ماند. به گزارش خبرنگار ایرنا با وجود ...

ارکین نیوز-هفته نهم کورس اسب دوانی پاییزه شهرستان آق قلا که قرار بود عصر امروز جمعه شانزدهم آذرماه در ۷ دور هزار متری برگزار شود پس از برگزاری یک دور به سبب بارش شدید باران نیمه تمام ماند.

به گزارش خبرنگار ایرنا با وجود بارش باران، استقبال علاقمندان به این ورزش بومی مشهود بود و دوستداران سوارکاری در هوایی بارانی شاهد برگزاری هفته نهم این رقابتها بودند .

برای این هفته از رقابتها ۶۳راس اسب از نژاد دوخون و ترکمن ثبت نام کرده بودند که پس از برگزاری دور اول رقابتها با نظر کمیته فنی و بعلت بارش شدید باران، شش دور باقی مانده این هفته از مسابقات برگزار نشد .

برپایه این گزارش و در دور اول این هفته از رقابتها هشت راس اسب دو ساله نژاد ترکمن برای مسافت هزار متر وارد دپار شدند که در پایان مهرداد خوجملی با اسب سیاوش عنوان قهرمانی را بخود اختصاص داد و امین محمد با اسب شایلین بلوری و علی عطایی با اسب یل آهو به ترتیب مقام های دوم و سوم را کسب کردند.

آق قلا در ۱۵ کیلومتری شمال گرگان قرار دارد و همه ساله میزبان مسابقات کورس پاییزه اسب دوانی است.

سوارکاری از ورزش های مورد علاقه ترکمن های ساکن گلستان است که در همه فصول سال در شهرهای بندرترکمن، گنبد و آق برگزار میشود.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست