• تاریخ: 2016-01-17
  • شناسه خبر: 13360
  • 491 بازدید

ایگدری : چابکسواران علاوه بر بیمه حوادث نیاز به بیمه تامین اجتماعی دارند

ارکین نیوز-مدیر فنی مسابقات با بیان این که در هر هفته حدود ۷۰ تا ۸۰ اسب در مسابقه حضور می‌یابند می‌گوید: «هر اسب می‌تواند در یک دور از ۷ یا ۸ کورس در یک روز شرکت کند. اسب‌های هر هفته با توجه به سن، نژاد و عملکرد هفته گذش ...

ارکین نیوز-مدیر فنی مسابقات با بیان این که در هر هفته حدود ۷۰ تا ۸۰ اسب در مسابقه حضور می‌یابند می‌گوید: «هر اسب می‌تواند در یک دور از ۷ یا ۸ کورس در یک روز شرکت کند. اسب‌های هر هفته با توجه به سن، نژاد و عملکرد هفته گذشته خود تقسیم می‌شوند. شنبه هر هفته اسب‌هایی که قرار است در مسابقه شرکت کنند ثبت نام می‌شوند.

«حکیم ایگدری» می‌گوید: ابتدا نژاد اسب‌ها را مشخص می‌کنیم و بعد از آن به سن و سال اسب می‌رسیم. اسب‌های ۲ ساله در گروهی خاص و اسب‌های ۳ و ۴ ساله درگروهی دیگر با یکدیگر به رقابت می‌پردازند. در نهایت هم برای گروه‌بندی دقیق تر به عملکرد گذشته اسب و امتیازهایی که در طول هفته‌های گذشته کسب کرده است توجه می کنیم.»

وی با اشاره به اهمیت کار چابکسواران در میدان مسابقه می‌گوید: مالک و مربی در بیرون میدان نقش تعیین کننده‌ای دارند ولی چابکسوار در اوج هیجان و رقابت نقش بیشتری ایفا می‌کند و احتمال خطر برایش به مراتب بیشتر است. ما تنها کاری که می‌توانیم انجام دهیم بیمه کردن در زمان کورس است. به هر حال چابکسواران علاوه بر بیمه ما نیاز به بیمه تامین اجتماعی دارند چرا که شغل آن‌ها فقط چابکسواری است و باید برای تامین آینده آن‌ها کاری انجام دهیم.

در بین چابکسواران نوجوانان هم وجود دارند اما آن‌ها و مربیان اسب‌ها در آینده تضمین شغلی ندارند.مدیر اجرایی مسابقات اسبدوانی گنبدکاووس در خصوص جوایز مسابقات می‌گوید: «سال گذشته افزایش‌ ۶۵ درصدی جوایز داشتیم و امسال هم نزدیک به ۲۰ درصد این جوایز را افزایش دادیم. در حال حاضر سوارکاری صرفه اقتصادی ندارد و مالکین اسب‌ها مجبور هستند هزینه‌های زیادی را برای نگهداری انجام دهند. مربی و چابکسوار هم که درآمد خاصی ندارند و باید حتما اسب آن‌ها برنده بشود تا درآمدی داشته باشند. از جوایزی که ما به اسب‌ها می‌دهیم ۱۰ درصد چابکسوار، ۴۵ درصد به مربی و ۴۵ درصد به مالک می رسد.»

ایگدری می‌افزاید: «یکی دیگر از مشکلات چابکسواران این است که کمتر باشگاهی در این عرصه فعالیت می‌کند. بیشتر اسب‌ها با صاحبان شخصی در کورس شرکت می‌کنند. اگر ما بتوانیم باشگاه‌های حرفه‌ای را وارد کورس کنیم، مشکل بیمه آن‌ها حل می شود. در واقع باید وضعیت چابکسواران و مربیان را از این وضعیت سنتی دربیاوریم.»وی در خصوص مجموعه سوارکاری گنبد کاووس می‌افزاید: «بعد از بازسازی سال گذشته پیست وضعیت بسیار مطلوبی دارد و آسیب‌دیدگی اسب‌ها بسیار کمتر شده است.»

مدیر اجرایی مسابقات اسبدوانی گنبد کاووس در خصوص شرط بندی‌های غیر مجازی که در پیست انجام می‌شود می‌گوید: «باید روی این مساله فرهنگ سازی کرد تا زمانی برسد که مردم خودشان به این سمت نروند. ما مسئول اجرایی هستیم و نمیتوانیم کاری انجام دهیم ولی نیروی انتظامی می‌تواند همکاری‌های خوبی در این زمینه داشته باشد.»

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست