• تاریخ: 2016-07-19
  • شناسه خبر: 19424
  • 492 بازدید

اینچه برون با ۴۶ درجه گرمترین شهر استان گلستان شد

ارکین نیوز-رئیس اداره هواشناسی گنبدکاووس می گوید: امروز سه شنبه ۲۹ تیرماه گرمترین شهر استان گلستان، شهر مرزی اینچه برون از توابع بخش داشلی برون شهرستان گنبدکاووس بود که مردم آن دمای هوا ۴۶،۱ درجه را تجربه کردند. منصور فر ...

ارکین نیوز-رئیس اداره هواشناسی گنبدکاووس می گوید: امروز سه شنبه ۲۹ تیرماه گرمترین شهر استان گلستان، شهر مرزی اینچه برون از توابع بخش داشلی برون شهرستان گنبدکاووس بود که مردم آن دمای هوا ۴۶،۱ درجه را تجربه کردند.

منصور فرشاد اظهار داشت: مردم شهر گنبدکاووس نیز دمای هوای ۴۵٫۸ درجه سلسیوس را تجربه کردند که در بین ۲۹ شهر استان گلستان رتبه دوم را دارد.

وی گفت: افزایش دما به این میزان در شهرستان مرزی گنبدکاووس به جز ۲۵ مرداد سال ۹۴ که دما هوا به ۴۹،۳ درجه رسید و رکورد گرمترین شهر کشور را به دست آورد، در ۲۴ سال گذشته کم سابقه است.

فرشاد اضافه کرد: افزایش قابل ملاحظه دمای هوا در استان گلستان و منطقه گنبدکاووس به دلیل استقرار الگوی سیستم تابستانه و حاکمیت جریانات جنوبی است که این شرایط تا اواخر هفته جاری ادامه خواهد داشت.

وی تصریح کرد: براساس الگوهای پیش یابی و به احتمال زیاد دمای هوا از اوایل هفته آینده با ورود یک سامانه بارشی و با بارش های پراکنده به تدریج کاهش می یابد.

رئیس اداره هواشناسی گنبدکاووس همچنین درخصوص وضعیت دمای هوا در دیگر شهرهای همجوار این شهرستان گفت: هم اکنون دمای هوای در مینودشت ۴۳ درجه، مراوه تپه ۴۲ درجه و کلاله ۴۴ درجه است.

شهرستان ۳۶۰ هزار نفری گنبدکاووس درشرق استان گلستان قرار دارد/ایرنا

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست