• تاریخ: 2018-09-19
  • شناسه خبر: 27066
  • 176 بازدید

ایجاد ۲۰۰ واحد بوم‌گردی درگلستان/ مجموعه خالدنبی ساماندهی می شود

ارکین نیوز-مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان از ایجاد ۲۰۰ واحد بوم‌گردی در استان گلستان تا پایان امسال خبر داد. ابراهیم کریمی ظهر امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه استان گلستان ظرفیت‌های زیادی در ...

ارکین نیوز-مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان از ایجاد ۲۰۰ واحد بوم‌گردی در استان گلستان تا پایان امسال خبر داد.

ابراهیم کریمی ظهر امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه استان گلستان ظرفیت‌های زیادی در حوزه بوم‌گردی دارد، اظهار داشت: این استان پایتخت اکوتوریسم ایران نامگذاری شده و تکلیفی که برعهده استان قرار گرفته ایجاد ۱۰۰ واحد بوم‌گردی تا پایان امسال است.

وی افزود: با وجود استقبال سرمایه‌گذاران از این طرح‌ها و حمایت‌های تسهیلاتی تا پایان امسال ۲۰۰ واحد بوم‌گردی در استان ایجاد می‌شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان با اشاره به ایجاد اقامتگاه مسافران و گردشگران در استان اظهار داشت: تا پایان امسال ۵ هتل ۳، ۴ و ۵ ستاره در شهرستان‌های مختلف افتتاح شده و به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی با اشاره به اجرای برنامه‌ها و طرح‌های مختلف در بافت تاریخی گرگان و گمیشان گفت: بافت تاریخی این شهرها جاذبه‌های زیادی برای گردشگران دارد و امروز به مرکز سرمایه‌گذاری در این شهرها تبدیل شده‌اند. سرمایه‌گذاران زیادی برای ورود به این بخش اعلام آمادگی کرده‌اند و قدم‌های خوبی نیز در این زمینه برداشته شده است.

کریمی با بیان اینکه از طرح‌ها و پروژه‌های اولویت‌دار استان ۱۰ طرح بزرگ در حوزه گردشگری است، افزود: ایجاد موزه روستایی، ثبت دیوار دفاعی گرگان، موزه بزرگ گنبدکاووس، ساماندهی مجموعه خالدنبی، ایجاد ژئوپارک قلعه میران و اجرای طرح گردشگری آشوراده بخشی از این پروژه‌ها و طرح‌های بزرگ است که می‌تواند تحول در حوزه گردشگری استان را رقم بزند/تسنیم

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست